Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha belemegy valami a szembe,...

Ha belemegy valami a szembe, pl szempilla, azt egyszerüen ki lehet szedni. De van e olyan hogy mondjuk befordul a szem mögé? És ha nagyobb darab valami megy be oda, és nem tud kifordulni? Orvos kanalazza ki a szemet hogy kivegye, vagy mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pislogással általában szempilla stb. ki szokott jönni, és nagyon óvatosan egy tiszta papírzsebkendő sarkával eltávolítható a szemedből; de ha belement valami a szemedbe, amit nem tudsz kivenni, menj orvoshoz! Lehet, a háziorvos is ki tudja venni, nem kell mindjárt szemész -kérdezd meg!

Nyugi, nem kanalazzák ki a szemet (juj ez de horrorisztikus! Hogy jutott ilyesmi eszedbe?). Eleve nagyobb dolog be sem tud menni a szembe, mert van az pislogási reflex - ezt észreveheted, milyen erős, amikor tudatosan próbálod felfüggeszteni, hogy kivehesd mondjuk a szempillát! És annyira hátra nem tud bemenni akkor sem!

Írd be a google-ba, hogy a szem anatómiája!

2008. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a szem az idegen anyagokat kilöki magától.csak úgy nem fordul be valami-főleg viszonylag nagyobb dolgok-a szemhéj vagy a szemgolyó mögé.de ha ez mégis megtörténne,el kell menni valóban a szemészorvoshoz.
2008. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem a nagyapámnak egyszer kikanalazták a szemét, mert valami volt vele. Persze tartotta a zsinór, nem esett ki vagy ilyen. A pislogási reflext ilyenko megszüntetik azzal hogy kicsavarják a felső és alsó szemhéjat, ez biztos, mert egyik barátnőm így járt, egy kavics ment a szemébe és nem tudta kipiszkálni, orvoshoz kellett vele menni.

Nekem nincs baj a szemmel, csak érdekelt, eszembe jutott, mert ma reggel 10 percet kínlódtam egy kis alattomos szempillával, mire kijött.

2008. szept. 12. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy szemész mondta, hogy ha nem zavar, hogy benne van egy szempilla a szemben, akkor nyugodtan benne lehet hagyni, semmilyen problémát nem okoz és kijön magától.

Az én ismerősömnek is "kikanalazták" a szemét, mert neki egy üvegdarab került a szeme mögé. Nem fájt neki, azt mondta, hogy azzal a szemével az előtte lévő dolgokat közelebbinek látta. :)

2008. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a sörösüveg szilánkja ment bele gyerekkoromba.Elég nagy darab,de sikerült kipiszkálni otthon,na nem egyedül.De nagyon rossz érzés volt.Féltem,hogy maradandó szemkárosodást szenvedek.(még mindig feláll a hátamon a szőr)
2009. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!