Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hónapok óta kontaktlencse...

Hónapok óta kontaktlencse folyadékba áll a lencsém,1 hónapos lencse, már nem használható?

Figyelt kérdés

Van kontaktlencsém, de nem tudtam berakni se kivenni, nem mertem próbálgatni, ám most szeretném mégis, az egyik szem ki sincs bontva, a másik párja pedig folyadékba áll 3-4 hónapja. Egyszer volt a szemembe mikor optikus berakta, de azóta sem... Nem próbálhatom vele igaz? Vagy mossam le és jó még? Nedvességtartalma nem tudom hogy működik de levolt zárva azóta folyadékba..


Próbálgassam azt a bontatlant berakni és ha menne végre vegyek hozzá párt? Az optikus bunkó volt nagyon, azt mondta ha 5 perc után nem megy akkor nem is fog soha, és adjam fel, mert mindenki berakta 5 perc után..



2015. nov. 24. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A lencsék állaga romlik az állás alatt is, ha 1 hétig is áll pár naponta folyadékcserét javasolnak.

Mondjuk ha csak gyakorláshoz kell annyi még belefér, hogy egyáltalán kipróbáld hogy tedd az ujjadra, ha sikerül betenni akkor pedig vedd is ki. Próbálgatni jó, legalább nem kell annyira sajnálni ha pl. elszakítanád.

Egyébként meg keress új optikust, hol voltál? Manapság minden optikában árulnak már lencsét és egymást tapossák hogy hozzájuk menj, annyi pénzért amennyit otthagysz igazán viselkedhetnének normálisan, velem mindig rendesek voltak. Mondjuk lencsét már rég vettem optikában, azt rablásnak tartom :)

2015. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyíregyháza Ofotért. Leírom igazából nem érdekel, nem tartom korrektnek, hogy akinek az a dolga, hogy segítsen 5 perc után azt mondja hogy ez nem fog menni és hagyjam inkább, mert max 10perc alatt mindenkinek rá kell éreznie... Aha, mióta élek sose akartam a szemembe nyúlni, bocsánat, hogy nem megy pár perc alatt..

A próbalencse akción vettem részt, ingyen volt az egész azért próbáltam ki. Ezért nem merek elmenni vásárolni, pénzt beleölni, mert ha nem fogom tudni berakni akkor mi lesz? Egyébként köszi válaszod :)

2015. nov. 24. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod a dioptriát és a görbületet, neten is tudsz rendelni lencsét.
2015. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én másfél óra alatt raktam be az ofotértben, nem mindenkinek megy könnyen... de legalább nálunk rendesek voltak, kivenni fél óra volt. A lencséddel próbálgathatod, én is használtam már olyat ami folyadékban állt hónapokig. Nem volt gond vele. Ne add fel, sikerülni fog neked is, olyan nincs hogy nem.
2015. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogom most már.. Sajnos nekem ilyen optikus jutott. Nektek hogy próbált segíteni az optikus?
2015. nov. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!