Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor érdemes használni a...

Mikor érdemes használni a szemüveget?

Figyelt kérdés
Tegnap lett kész a szemüvegem. Rövidlátó vagyok, a lencsék 2,0 és 2,25. Ez elött nem használtam a szemüvegem ami egy dioptriás volt. Azt mondták állandóan horjam a szemüveget, hogy minnél gyorsabban hozzászokjon a szemem. De ha közelre nézek pl. számítógépezés, telefonozás akkor nem jobb ha nem használom?

2015. dec. 5. 09:32
 1/3 MondSchein válasza:
Nem, pont hogy akkor fontos, hogy rajtad legyen, mert ezek az elektronikai eszközök (tv, számítógép, telefon, tablet, stb.) rontják a szemed!
2015. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem rontja ha rajtam van? Elég kényelmetlen szemüveggel számítógépezni.
2015. dec. 5. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a dioptriád állandóra kellene hordani, rövidlátásnál a dioptria reciproka adja azt a távolságot ameddig élesen látsz, ez esetedben 50 és 44 cm. Tehát szerintem egy normális távolságban lévő monitorhoz sem elegendő. Esti ágybanolvasáshoz elég, ahhoz nem kell szemüveg.


Másrészt ha nagyon megszokod ezt a "beépített olvasószemüveget" azaz közelre nem hordod, korábban jöhet az olvasószemüvegprobléma. kb. 45-50 éves korra megöregszik a szemlencse, megkeményedik kevésbé rugalmas lesz, így nehezebben lehet vele fókuszálni. Jöhet az olvasószemüveg. Rövidlátóknál ez úgy működik, hogy szemüvegben már nem látunk :) közelre, le kell venni a szemüveget, hogy a beépített olvasószemüveg működjön. Ha elszoktatod a szemed a közeli fókuszálástól, már hamarabb (30-35-40 év) nehezedre fog esni közelre nézni szemüvegben, állandóan szemüveg le/fel :)


Ahhoz meg sok szerintem a -2, hogy soha neh hordjad.

2015. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!