Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Narancssárga-zöld színtévesztő...

Janos.pete kérdése:

Narancssárga-zöld színtévesztő vagyok. Hallottam hogy létezik valamiféle korrekciós szemüveg, ami "széthúzza" a színeket; így "látni fogom" a pöttyös könyvet. Hol/hogyan lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés
Elektronikai műszerész a szakmám, így a szemüveg sokat segítene. Netalán még hivatásos jogosítványhoz is juthatnék. Állítólag orvosi bizottság engedélyezheti amennyiben kicsi a színtévesztés mértéke és ezt a szemüveg korrigálja.

2015. dec. 5. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Jesszus neked így adtak jogsi meg műszerész szakmád van?


Unokatesóm elektro szakra akart menni (szakközépbe nem is szakmát tanulni! csak az érettségiig) és azért nem vették fel mert színtévesztő.


Vezetni meg szemüvegbe kell neki. (és nem hivatásos)

2015. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A B kategóriás jogsit bárki megkaphatja enyhe színtévesztéssel, az enyém pedig nem is a főszínekhez tartozik és nagyon gyenge 0.003 de ezért nem kaptam meg a repülőgép vezetőit amit meg is értek. Szeretnélek tájékoztatni hogy a színtévesztők látják a színeket , még azokat is amiket el tudnak téveszteni. Ez ugyanis csak a ködösített színekre vonatkozik. Például ha egy vékony vezetékekből álló kábelköteget veszek a kezembe ESETLEG összekeverhetem a sok egymásmellet lévő zöd-narancssága vezetékeket. Ez a színkombináció rendkívül ritka. Egy szál vezetéken bármilyen vékony is látom a két színt, tehát akkor is meg tudom különböztetni ha csak ez a kettő van rajta. Ennek ellenére maximalista vagyok és még ezt a icipici lehetőséget is ki akarom zárni. Ezért kértem segítséget és nem sápítozást, mert az nem old meg semmit. Minden érdekel a korrekciós szemüveggel kapcsolatban az árától a működési elvéig. Az orvosi bizottságokról meg csak annyit hogy nézd meg példának okáért a leszázalékolásokat. Azt hiszem nem fognak rohanni hogy vegyem át a hivatásos jogsit, de ha ez a szemüveg jobbá teszi a látásom akkor én azt használni fogom.
2015. dec. 5. 11:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerez be egy ilyen korrekciós szemüveget az unokaöcsédnek és már mehet is a szakmunkás képzőbe. Mert tökéletesen fog látni. Egyetlen egy oldalt sem fog eltéveszteni a "pöttyös könyv"-ből. Feltételezem hogy orvosi vizsgálatokra lesz szükség. Segíts neki.
2015. dec. 5. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Novák Optika, Okula Optika, Szemőr Optika, Juszt Optika, OPtimumOPtika, ...

De arra készülj fel, hogy drága lesz!

2015. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt.
2015. dec. 7. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma már az optikusnál csinálják a vizsgálatot? 10 éve még a műegyetemre kellett mennem.
2016. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!