Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Miért szárad ki minden délutánra a szemem?

Minden egyes nap, mikor haza jövök az iskolából, azon kapom magam, hogy már megint alig bírom kinyitni a szemem, mert annyira irritálja valami. Mintha ki lenne száradva. Ekkor általában egy 20-30 perces alvás, miközben folyamatosan csukva tartom a szemem segít, de nem mindig van erre időm, kedvem és mostanába ez is egyre kevésbé használ. Ennek mi lehet az oka?

Keress kérdéseket hasonló témákban: irritáció, kiszáradás, szem

2015. dec. 14. 18:29  Privát üzenet  

A válaszok
Kevés pislogás pl., túl mereven nézed a táblát, és "elfelejtesz" pislogni. Ha tudatosan figyelsz rá néhány napig, akkor előbb-utóbb beépül, és állandóan emlékezteted magadat napközben, hogy pislogni kell.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2015. dec. 14. 18:39 Privát üzenet

Szia!

Segíteni sajnos nem tudok, de én is hasonlóképp érzek. Én egyfajta nyomást érzek, amikor zárt térben vagy mozgó járműben vagyok. Egyszer annyira fájt, hogy muszáj volt elmennem az ügyeletre, ahol egy részeg láncdohányos azt mondta, hogy hipochonder vagyok. Ezzel sajnos nem jutottam előrébb. Én is várom a válaszokat :-)

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2015. dec. 14. 18:43 Privát üzenet
#2 Én akármennyit pislogok, nem segít.

# 3/5Időpont 2015. dec. 14. 18:45 Privát üzenet
Próbáld ki a műkönnyet, sokféle kapható recept nélkül, ha nem segít, akkor menj szemészetre.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2015. dec. 15. 08:21 Privát üzenet
A műkönny néha segít, néha nem. A szemész azt mondja, hipochonder vagyok.

# 5/5Időpont 2016. jan. 23. 18:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon szárad a szemem, mi lehet a baja? Többi lent 19/L
Már napok óta könnyezik a szemem, és kicsípi a szemem sarkát. Mitől lehet, vagy mit csináljak? Van hogy zavar a fény is és szárad, mi lehet a baja? 19/L
Tegnap bevérzett a szemem. Nem ütöttem be, semmi nem történt vele, napközben könnyezett picit, aztán késő délutánra teljesen bevérzett az egész, és azóta ilyen. Mit kellene tennem?
Mitől "szárad" ki a szemem? Bővebben lent
Kinek vált be a Sauflon UV 55 lencse? Nem szárad ki tőle a szem?
Miért szárad ki az ajkam minden nap délutánra?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!