Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy néz ki egy szemvizsgálat,...

Hogy néz ki egy szemvizsgálat, mire "készüljek"? Illetve hova lenne érdemes mennem Budapesten? (rinyálás lenn)

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy szükségem van szemüvegre, mert mindent el tudok olvasni, csak koncentrálnom kell rá nagyon, és ez fárasztó. Mostanában sokat tanultam laptopról, akár azért is lehet, viszont rávettem magam, hogy elmenjek megnézetni a szemem, mert vesztenivalóm nincs (oké, a vizsgálatot ki kell fizetni akkor is, ha nem kell szemüveg, ha meg kell, legalább kiderül most), és megígértem egy barátnőmnek is, hogy most már elmegyek, nem akarom, hogy halvérűnek nézzen... :D

Tudom, szánalmas, hogy húsz évesen ezen problémázok, de ha mégis rendben van a szemem, csak fáradt vagyok, vagy valami hasonló, akkor nem fognak hülyének nézni? És nem volt soha szemüvegem, olyan furcsa érzés lenne.

Nyugtassatok meg kérlek, mondjátok el a saját tapasztalataitokat, hogy hova érdemes fordulnom, illetve van olyan, aki elment, és kiderült, hogy rendben van vele minden? (én még mindig reménykedek)


2016. jan. 18. 16:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, butaság, és úgy gondolkozom ebben a kérdésben, mint egy gyerek, de az is eszembe jutott, hogy mi van, ha csak félek, hogy szemüveges leszek (félreértés ne essék, tetszik a szemüveg az embereken általában, csak én tartok egy kicsit ettől), hogy már csak azért látok kevesebbet, mert "bemagyarázom" magamnak. Lehetséges ez?
2016. jan. 18. 16:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Már ilyen a világ, sok embernek kell szemüveg. De szemüveg helyett lehet kontaktlencséd is illetve lézeres szemműtétet is csinálhatsz amivel javítják a látásodat. A laptopozásnál már semmi köze a szemedhez, hisz ezek a laptopok már nem rontják úgy a szemet, mint a régi kijelzők. Előbb utóbb mindenkinek romlania fog a szeme, neked előbb ezek szerint, mint utóbb.


Nem kell a szemvizsgálatra ráparázni. Meg fogja nézni, különböző dolgokkal is. Felolvasnod is kell. Aztán, ha esetleg szemüveget kéne felíratni akkor rád rak egy ilyen cuccot amibe pakolja a lencséket és te meg mondod mindig melyik a jobb és ez alapján állítja össze. :) Kb ennyi.

2016. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem fognak hülyének nézni, sőt jó is ha elmész, mert nem csak azt nézik meg, hogy el tudod-e olvasni a számokat, hanem bele is néznek a szemedbe, hogy van-e valamilyen elváltozás, legalábbis nekem megnézik mindig.

Nem kell félni, nem fájdalomas, sokkal kellemesebb, mint fororvoshoz menni.

Le kell takarnod majd először az egyik szemed és elolvasni egy sort a tábláról, aztán a másikat és ha nem megy, akkor ilyen ormótlan szemüveget tesznek rád, amibe tudja cserélgetni a lencsét és minden lencse csere után újra olvasni egy sort. Aztán még géppel is megnézik a szemed, amiben általában egy kisházikót fogsz látni.

Ha nem akarsz szemüveget, akkor ahogy már mondták is, lehet kontaktlencséd is, de azt úgyis mondani fogja a doki és nem mindekinek alkalmas rá a szeme, van akinek nem bírja.

Nyugi, nem lesz gond! Sok szerencsét!

2016. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma voltam, és leírom a tapasztalataimat, hátha valaki később megtalálja ezt a kérdést és meg bírom vele nyugtatni:

Elmondtam, mi a helyzet, igazából csak érdeklődni szerettem volna, hogy mi merre hány méter, de mondták, hogy rögtön meg is tudjuk nézni, mert rajtam kívül csak egy ember volt benn. Maga a vizsgálat pont úgy nézett ki, ahogy leírták. Sajnos szükségem van szemüvegre, de nem javasoltak kontaktlencsét, mert nem kell mindig hordanom, csak ha olvasok akár papírról, akár képernyőről, vagy ha úgy érzem, nem látom jól a táblát (még tanulok). Nagyon kedvesek voltak, még hülyéskedni is lehetett, egyáltalán nem volt ilyen "orvosias" hangulata a helynek, az előttem ott lévő férfinek jött a felesége, hogy segítsen neki keretet választani, aztán segített nekem is, meg azt is hagyták, hogy lefényképezem magamon a különböző kereteket, és elküldjem a haverjaimnak véleményezésre. Annyira nem áll szörnyen, csak még meg kell barátkoznom a gondolattal :D És az egész nagyjából fél órába tellett, ha ezt tudom, nem halogatom ennyi ideig...

2016. jan. 21. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!