Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét kezdtem hordani...

Kontaktlencsét kezdtem hordani 3 hete. Az első kipróbált lencse nem vált be, a második viszont gyengébb. Kipróbáljak egy harmadikat?

Figyelt kérdés
EMO2 lencsével kezdtem, de az nem vált be, s a kontaktológusom is így látta, ezért acuvue lencsét írt, aminek ugyan az a dioptriája mint az előzőnek, de mégsem látok vele olyan élesen mint az előzővel. Szerintem egyik sem az olcsó lencsék közé tartozik, a pénzemet meg nem akarom olyanra kidobni, ami nem válik be teljesen. Visszamenjek a kontaktológushoz és kipróbáljak még egyet?

2016. jan. 21. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbánál nem tűnt fel, hogy nem látsz vele elég élesen?
2016. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát olyat semmiféleképpen ne hordj, amivel nem látsz rendesen. Menj vissza, mondd el a panaszod és vagy megváltoztatja a dioptriát vagy ad másik fajtát. Mást nem nagyon tudsz tenni. Esetleg lemondasz a lencséről és a szemüveg melett maradsz, de szerintem még egy kört megér, bár nem tudom mennyibe kerül a vizsgálat.
2016. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha csak az a gond hogy nem látsz élesen vele, akkor a dioptrián kéne változtatni. Persze az is lehet hogy tórikus kell esetleg... vagy ilyenről nem volt szó?

Mert pl nekem olyan kéne, de nem olyat hordok, így a látásom csak 90%-os lencsével. Nekem is Acuvue van, szerintem kifejezetten olcsó lencse. 5000 ft egy dobozzal.

2016. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Az enyem 2 hetes acuvue lencse 6000 ft netes áron. A kontaktológusom pedig -1nel nem akar erosebb lencset irni. (Szemuveggel -1.5 es - 1.9es a dioptria) kintaktlencsebol mjndketto -1es. Azon tanakodtam h vajon az emo tul eros lencse, vagy az acuvue tul gyenge. Hiaba mondtam a kontaktologusnak h nem latok elesen a lencsevel aztmondta, hogy jo lesz ez majd hozzaszokik a szemem..
2016. jan. 22. 07:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyd ott azt a hülyét és menj másik optikába! Amúgy kérj iwear (biofinity) lencsét próbára!
2016. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is másik optika mellett döntöttem. Köszönöm a válaszokat, remélem a másik optika már be fog válni. Főleg, hogy nekem az acuvue nagyon kiszárította a szemem, hamar kiszáradt, és konkrétan miközben az ujjamon tartottam elszakadt.
2016. jan. 24. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!