Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nem veszem komolyan,...

Ha nem veszem komolyan, megvakulhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam a szemészeten, és a doktornő azt mondta, hogy nem emelhetek nagy súlyt, talán néhány kilót, nehogy leszakadjon a szaruhártyám, vagy ideghártya leválásom legyen, nem tudom pontosan mit mondott. Közepes rövid látó vagyok.

Komolyan kell venni? Ennyi volt, nem járhatok kondi terembe? A jövőben még sokat szerettem volna sportolni, súlyt emelni, és nagyon meglepődtem a szavain.


22/F



2016. febr. 1. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy pontosan, mi a bajod. Mitől alakult ki. Lehet-e tenni ellene? Gondolom, ez nem csak úgy véletlenül van. És manapság már nagyon sok mindent tudnak kezelni.

Ha viszont nem lehet, akkor tényleg tartsd be, amit mondtak, hiszen a látásod ezerszer fontosabb, mint bármilyen sport.

2016. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Glaucoma?

És igen, vezethet vaksághoz, nem véletlenül figyelmeztetett bizonyára. Én most a helyedben inkább a kivizsgáláson pörögnék, nem a kondizáson.

Egyébként nem zárja ki a sportot, csak bizonyos tevékenységektől kell tartózkodnod. Ne állj be fúvós zenekarba és a nagyobb súlyok emelgetését is hanyagold - legalább nem kell mindenki költözésében részt venned.

2016. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván ideghártya (retina) leválásról beszélt (ami a szem belsejében van az u.n. szemfenéken, amiben találhatók a fényérzékeny csapok és pálcikák és ahonnan megy az agyba a látóideg). Igen, súlyt emelni nem szabad és semmi olyat, ami vérnyomás emelkedést okozhat. Nem ártott volna, ha leírod magát az alapdiagnózist, ami miatt a szemészeten kötöttél ki.
2016. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezentúl komolyan veszem a szemem egészségét.
2016. febr. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!