Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha elmérik a szemet és nem...

Ha elmérik a szemet és nem lesz jó a szemüveg, mert nagyon erős, akkor visszavihetem, csinálnak vele valamit?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze. Vidd vissza, mert így nem tudod normálisan használni, esetleg romolhat is tőle a szemed.
2016. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Természetesen reklamálhatsz. Nekem most pl. a fogpótlásom nem lett jó, túl magas, és igen is visszamegyek korrigáltatni, nehogy már egész hátralévő életemben összekoccanjon a fogam rágás közben és még fizettem is ezért. Te meg szédülj és még tovább romoljon a szemed egy rossz lencsétől.

Viszont van olyan is, amikor a megfelelő dioptria az első napokban tényleg kicsit erősnek tűnik, mert megszoktad a homályos látást.

Én a fogammal vártam kb. egy hetet, mert tartós foghiány után furcsának tűnik, hogy újra van ott valami. Az orvos is mondta, hogy várjak egy hetet, és nyugodtan menjek vissza, ha még akkor is kényelmetlennek találom.

Szerintem ha csak egy-két napja viseled, lehet erősnek tűnik, de ha nem bírod megszokni, és nem is látsz rendesen, akkor menj vissza.

2016. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia, ne haragudj de h reklamalhatnal, elöre megbeszelitek, hanyas felprobalod, ha erös, akkor akkor kell szólnod, nem miutan betettek a lecsét becsiszoltak!!

ilyen nincs h elmerik!

2016. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mégis hogy mérik el? Oké, hogy géppel bemérik, de aztán te mondod, hogy látod e.
2016. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

most voltunk a lanyomnak üveget csinaltatni, es próbalencset is adtak rá, h milyen erös lesz a lencse jó lesz?megfelel?

30 ropi egy lencse aza minimum, ha nem jó, nem hiszem h az optikus önköltsegen fog varialgatni.

2016. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A régebbi optikus akinél voltam úgy mérte a szemem, hogy az egyikre kicsit gyengébb lencsét írt fel, mert elég sok a különbség a kettő között, és hogy ne legyen zavaró. Akinél most voltam nem így csinálta, hanem a tényleges értéket írta fel és aszerint készül a szemüveg. Láttam vele jól, bár tény hogy erősnek éreztem a mostani után, de azt mondta ez normális. Viszont tartok attól hogy nem szokja meg, vagy valami nem fog stimmelni.
2016. febr. 12. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Először fura egy új szemüveg, pár nap alatt meg lehet szokni.
2016. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a tényleges értéket? Ezt nem értem!!

Nekem az egyik szemem mindig egy fél dioptriával gyengébb mint a másik és az szerint készít lencsét. Korábban kontaktlencsét is hordtam, ott is figyelnem kellett ,hogy melyiket melyikbe teszem, mert nem volt egyforma.

Úgy érted, hogy a mostani átlagolt???

2016. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy anno pl az egyik -0.75 volt, a másik -2.75, és azt mondta akkor aki vizsgált, azért van így, hogy ne legyen zavaró tehát -2.25-ös lencsét írt a különbség miatt. Azóta pedig nagyon sokat romlott a szemem és nem tudom hogy létezik e, vagy akkor csináltak rossz szemüveget.
2016. febr. 12. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ilyen nagy különbség miatt a fene tudja....

kérdezz meg több orvost, vagy optikust.

2016. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!