Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hányinger fejfájás és szédülés...

Hányinger fejfájás és szédülés lehet attól ha a szemüvegem és a kontaktlencsém más dioptriás?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha új a kontaktlencse lehet. De hosszú távon nem.
2016. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, szinte mindenkinek más dioptriájú (gyengébb) a kontaktlencséje, mint a szemüvege
2016. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nekem a lencsém erősebb mint a szemüveg
2016. febr. 25. 20:08
 4/12 anonim ***** válasza:
pontosan milyen adatai vannak a kontaktlencsédnek és a szemüvegednek?
2016. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

szemüveg: jobb sph -1 cyl -0,5 / bal sph -0,5 cyl -0,75

lencse: jobb -1,25 bal -1,25

2016. febr. 25. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:

"szemüveg: jobb sph -1 cyl -0,5 / bal sph -0,5 cyl -0,75

lencse: jobb -1,25 bal -1,25"


melyik idióta ökör írta neked ezeket fel????? Menj szépen oda vissza és csapj az asztalra!


Persze, hogy fáj a fejed, ha az egyik korrekciós eszközön van cilinder, a másikon meg nincs!!!


Mikor csináltak utoljára szemüveges szemvizsgálatot? Ott mit mondott az orvos? Mit írt fel?

2016. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ezt (előző) így nem mondanám. De az biztos,hogy a hányinger, fejfájás, szédülés lehet oka a rosszul kiválasztott lencsének/szemüvegnek. Menj vissza, vagy esetleg menj el egy másik orvoshoz aki megerősíti/megcáfolja a korábbi vizsgálat eredményét. Akkor legalább azt is tudod,hogy esetleg nem-e más irányba kell keresned a panaszaid okát.Aki sosem viselt lencsét annak egyébként hozzá kell szokni. Egy kicsit más képet "mutat" mint a szemüveg.
2016. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem régen volt 0.25 dioptria különbség a két szemem között, és egy "szuper" optikus felcserélte a bal és jobb lencsét rendelésnél. Kb. egy évig így volt, hetente tört rám erős fejfájás, havonta olyan rosszul lettem, hogy csak feküdni tudtam, többször hánytam is.

Az egészre utólag jöttem rá, amikor a következő szemvizsgálaton a doki bemérte a szemüvegem, és mondta, hogy az egyik szemem javult, a másik szemem meg romlott. Mivel még megvolt az előző vizsgálati papír, leellenőriztem, és tényleg elcseszték, az új szemüveggel egyből megszűnt az egész.

A különbség annyira kicsi volt (negyed dioptria mindkét szemre), hogy viselésnél nem vettem észre, de arra pont elég, hogy szenvedjek egy jó ideig.

2016. márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mandy1408 ***** válasza:
Ha nem a megfelelő dioptira van a szemed előtt, attól lehet!
2016. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Nereida3 ***** válasza:
Új szemüvegem van, nagyon nehezen szokom. Pláne a váltást, mikor beteszem e lencsét, először nagyon rossz volt. Előzőnél nem volt ilyen gond. Magas dioptriás. Nekem is cilinderes, a kontaktlencsém nem, de nem baj, mert így is jobban látok vele, mint a szemüveggel. A cilinder igazából annyi dioptriát jelent, amennyi. Kérdés, mióta hordod így váltva? Ha nem szokod meg, akkor ne váltogasd, vagy csináltass olyan szemüveget, ami nem cilinderes, mert azt van, aki rettentő nehezen szokja meg, hetekig fáj a feje és szédül. De semmiképpen ne aggódj!
2016. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!