Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi egy havi kontaklencse?

Mennyi egy havi kontaklencse?

Figyelt kérdés
Szeretnék kontaklencsére átváltani, és szeretném megtudni, hogy mennyibe is kerülne. Jobban megéri mintha egy új szemüveget csináltatnék? És hogy szokott lenni az optikában való megvásárlás. Tudom hogy az első párt ott kell venni, és hogy azután pedig jobban megéri, ha internet vesszük. ( Ott hogy kell kontaklencsét vásárolni?) Köszönöm a segítséget!

2016. márc. 21. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég drága (márkától, fajtától függően a havi 4-9 ezer között van, egy doboz), főleg, hogy nem lehet annyi ideig viselni mint a szemüveget, tehát 12-14órát nem kellemes viselni. 8-12 a max ajánlott idő. Én pl nem tudom használni mert száraz a szemem a fogamzásgátló miatt, szúr. Valamint cylinderes vagyok, nem ajánlották, mert különböző értékű a két szemem.

Valamint nem tudod bármikor levenni/kivenni. A neten úgy tudod rendelni, hogy megadod az értékeket. Ha a két szem dioptriája, akkor értelemszerűen két dobozzal kell venni, az egyik dobozban az egyik szemed értékéhez való lencse van, a másikban a másikhoz való, illetve van akinek a két szemén pl a könnytermelés nem egyforma, így az egyiknek pl több vizet kell tartalmaznia stb.. A fajtát és az értéket a doki dönti el, hisz kb 1 óra az első vizsgálat is, hogy megtanítsa a dolgokat, addig nem is engednek el amíg nem tudod kivenni és betenni. Utána fél évente erősen ajánlott a szemészeti vizsgálat.

2016. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Első!:) 4-9 ezer egy haviért? Nekem optikában 3 havi adag 7000 ft. (folyadékkal együtt)szerintem annyira nem vészes
2016. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan drága, nekem 3 hónapra 5500 ft. Neten rendelve. Optikában van ahol dupla ennyi volt.

Optikába lencse vizsgálat és betanítás után rendelheted meg a lencsét, amiből előtte próbalencsét is kapsz.

2016. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!