Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vörös, eres szem lehet súlyos...

Vörös, eres szem lehet súlyos probléma?

Figyelt kérdés
Néhány hete (2 max. 3) azt vettem észre hogy estefele a szemem bepirosodott elfáradt. Ez azontúl hogy kellemetlen volt nem okozott semmit. Úgy gondoltam hogy szemszárazság a tünetek alapján, de nem igazán akart elmúlni. Aztán a múlt héten azt néztem hogy reggel is a szememben (főleg a jobban) van egy vörös csík. Tudniillik nem sokat alszom hét közben (középiskolás vagyok) de hétvégén rengeteg (10-12 órát is akár) ez már így van egy ideje. A szüleim azt mondták hogy a szemem enyhe eressége lehet a fáradtságtól is. De akkor miért volt reggel 10 óra alvás után is? Ez most volt szombaton. Napközben furcsán fáradtabb volt a szemem de estére "megjavult" ez az állapot. Másnap vasárnap egész nap egészen jól volt a szemem csak néha fáradt el és akkor egy kis szemtorna segített is, de este egy enyhe nyomást éreztem a jobb szemem mögött. Ez eléggé zavart,rákerestem és bepánikoltam. Tudniillik pánikbeteg vagyok egy kicsit (nem szedek rá gyógyszert, még kontroll alatt tudom tartani). Este ez a nyomás átment a bal szemem fölé ott egy kisebb szúró fájdalom jelentkezett majd mindkettő elmúlt. Viszont furcsállottam hogy ha kinyitottam a szemem akkor nem éreztem őket, ha becsuktam akkor kezdtek el szép lassan jönni. Amint sikerült elterelni a gondolataimat (már végkimerülés szélén) akkor teljesen elmúltak. Ma nem jelentkeztek csak a szemem elég eres, és fáradékony. Fejfájásom nincs, vagy csak enyhén ez is változó. Ahogy az is hogy hol fáradtabb hol kellemesebb a szemem. Látásromlást nem tapasztaltam! 17 éves fiú vagyok, barna szemű, 181 CM magas és 69 kg. Elég sokat ülök gép előtt, hét közben délutántól (késő) estig (10-ig 11-ig). Nem sokat aludtam ma azt is kifelejtettem. Továbbá talán még megemlíthetném hogy a nagyapám glaukómás az egyik szemére. Más szembetegségről nem tudunk. Tehát a kérdésem az lenne hogy aggódjak-e addig amíg eljutok a héten az orvoshoz (remélem sikerül addig bejelentkezni) vagy felesleges. Hasonló tapasztalatok? Neten olvasgattam, hasonló tüneteket nem találtam mármint többet is,de azok nem ilyenek a leírások alapján vagy legalábbis nem tudom. Kamilla borogatást gondoltam, addig is. Kérlek osszátok meg velem tapasztalatotokat ha van!

2016. ápr. 4. 18:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem hogy szemüveges vagyok öt éve. Most lett beméretve a jobb szemem -1,5 de most 1,25-öst hordok a bal szemem -1-es. Állandóan hordom, bár elég karcos már szegény.
2016. ápr. 4. 18:08
 2/3 anonim ***** válasza:

a monitor előtt való üldögélés megmagyaráz mindent.

műkönnyet kellene használnod és csökkenteni a számítógépezésre szánt időt (de nagyon!). nyilván a sok alvás is jót tesz. attól, hogy egyszer alszol sokat, ne várd, hogy rögtön elmúlik.

a glaucomás rohamnak más tünetei lennének. de persze menj el szemészhez a biztonság kedvéért, mert lehet egy enyhe kötőhártya gyulladás is, és akkor antibiotikumos szemcseppre is szükség lehet.

2016. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ még ha megkésve is válaszolok. Azóta voltam orvosnál aki szintén ezt találta oknak. Remélem hogy tényleg csak ennyi lesz.
2016. ápr. 11. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!