Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látok a kontaktlencs...

Miért nem látok a kontaktlencsével, ha elviekben jónak kellene lennie? Van olyan, hogy más dioptria kell mint szemüvegnél?

Figyelt kérdés
Van egy szemüvegem, amivel tökéletesen látok (csak utálom minden szempontból) és most kontaktlencsére szeretnék váltani. Voltam is optikában (ugyanott ahol a szemüvegemet csináltattam, ami jó lett és egyébként mások is ajánlották őket), egyszer megvizsgálták a szemem, hogy egyáltalán viselhetek-e lencsét, milyen a görbület stb. illetve a dioptriát is megnézték. Következő alkalommal mikor visszamentem ismét megvizsgáltak még egyszer mindent, hogy biztosan jót rendeltek-stb, nem-e lett valami elírva és minden rendben volt, ezért berakta a lencsét, hogy megnézzük milyen. Viszont nem láttam vele rendesen, akkor megint megnézett mindent és azt mondta, hogy pedig jónak kéne lennie, kipróbáltunk más görbületet is, hátha az jobb, de nem volt változás. Megnézte azt is, hogy a szemüvegem lencséjével látok-e és azzal mindent láttam normálisan. Azt mondta, hogy nem érti, hogy mi ezzel a probléma mert elviekben mindennek rendben kellene lennie. Amúgy a szemüvegem cilinderes, de azt mondták, hogy annyira pici az értéke, hogy erre nincsen szükség a lencsénél (amúgy én sem éreztem igazán a különbséget mikor még a szemüvegnél néztük) úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. Viszont valamiért mégsem jó... Még vissza kell majd mennem, de nem tudom, hogy most akkor mi lesz. Amúgy nem bántja a szemem, nem könnyezik, nem irritálja, tehát semmi ilyen jellegű probléma nincsen.
2016. ápr. 10. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a szemüveg cilinderes akkor lencséből is olyan kéne, de kis értékben ilyen nem létezik, így nem fogsz lencsével sose tökéletesen látni. Nekem is így van. 90% a látásom lencsével. Ettől még inkább hordom ezt mint a szemüveget, amivel tökéletesen látok.

Amúgy a lencse a szemeden van ezért abból gyengébb szokott kelleni mint szemüvegből.

2016. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(Lencse a szemeden van ezért abból gyengébb szokott lenni).


Nem feltétlen! - osoknál gyengébb! + osoknál erősebb.

- nál: Szemüvegbe rosszabbul lát, lencsébe jobban.

+ nál: szemüvegben jobban lát, lencsében nem fog annyira, mint szemüvegben!

2016. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!