Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2nap után már visszavihetem...

2nap után már visszavihetem az új szemüveget? Képtelen vagyok megszokni szerintem valami baj van vele

Figyelt kérdés

kiléptem az üzletből felvettem.majdnem elestem egyből.ha lenéztem a talaj olyan közelinek tűnt és mintha térlátásom eltünt volna.szédültem meg fájt a fejem.hazafelé kerékpárral már le kellett vennem.itthon visszavettem.csak ha előre nézek akkor látok tisztán ha mozgatom a szemem pl lejjebb vagy feljebb néznék a lencsébe akkor torzul a "kép". a szemem is megfájdul nagyon túlterheltnek érzem.oldalra is csak homályosan látok,eltorzultan.még mindig szédülök és túlterheli a szemem.igen megerőltető fókuszálni közelre távolra bárhova,olvasni is,közlekedésről nem is beszélve.tudom hogy meg kell szokni.de ez a korábbi szemüvegnél pár óra volt.most viszont két nap telt el.visszaviszem az üzletbe csinálnak vele valamit?

most visszavettem a régi szemüvegem amiben kevésbé éles a látásom (1 dioptriával gyengébb) de máris teljesen jól érzem magam.szóval az új szemüveggel van a baj.


2016. ápr. 13. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű kicsit erősebb lencsét kaptál, mint kellett volna. Próbánál sajnos előfordul, hogy úgy érzed, jó, mikor pedig megkapod, mégsem.
2016. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(folytatás) ha visszaviszed, valószínű sajnos fizetned kell, ha új lencséket kapsz, mivel te mondtad rá, hogy jó. A szemész pedig sajnos nem láthatja helyetted. :(
2016. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez történt velem is. 3 napon belül visszavittem az Ofotért üzletbe, hogy szédülök az újjal és közlekedni sem tudok vele, meg hányingerem van. Ismét megnézték a szemem és azt mondták, egy kicsit erősebben lett mérve első alkalommal és csinálnak egy gyengébbet. Volt egy kis perpatvar, mert nem akartak velem foglalkozni. Nem hagytam magam. Szóltam, hogy már vizsgálatkor is jeleztem, mennyire erősnek érzem és kissé szédülős a helyzet. Látták, hogy nem akarom annyiban hagyni. Aztán ingyen megkaptam pár nap múlva az újat és így már tudok közlekedni. Úgyis volt az a 100%-os garancia, csak hát harcolni kell érte, ha gondunk van.
2016. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

azt mondták hogy garanciát vállalnák rá ha csináltatok náluk szemvizsgálatot.ezzel reklamálhatok ha nem lesz jó.hát ez nem jó.a szakrendelőben a szemészeten 3ast írtak fel.itt 3,25 lett az eredmény.szóval eszem ágában sincs nekem fizetni miután ők írták felül a kórház szemészeti szakorvosának eredményét.mellesleg amikor egy táblát bámulva kérdezgették hogy melyik a jobb még semmi bajom nem volt.nem úgy mint a kész termékkel.na de eleve távol áll a rendeltetés szerű használattól egy sötét szobában bámulni egy meg világított táblát.még rám is szóltak hogy ne nézegessek másfelé...

a másik dolog hogy teljesen eltér az előző szemüvegem lencséjétől.kérdezték is hogy jó-e.mondtam hogy fura de meg kell szoknom biztosan az a baj.majd hazajöttem és azóta is "szokom" de elviselhetetlen.jövő hónapban kezdenék vezetni de az elözö szemüveg arra már nem jó ezzel meg csak azt nem ütném el ami másik városban van.csak emiatt csináltattam újat de ez semmire se jó.felpróbálta a testvérem is akinek majdnem ugyanilyen a szeme mint nekem neki is az első véleménye volt hogy "hú b... ez meg mi".nem ezért csengettem ki nem is kevés pénzt.

2016. ápr. 13. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az új lencse vékonyított? Nekem akkor volt ugyanilyen érzésem, amikor először használtam vékonyított lencsét, szó szerint részegnek éreztem magam, kb. 2 hét volt, mire megszoktam. A szemész szerint ez normális, akár 3 hétig is eltarthat.
2016. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem,eddig voltak vékonyítottak a korábbi szemüvegeim.ez most nem vékonyított.de vastagságban nincs közte olyan sok különbség.ilyen fokú zavarokat okozna?viszont ha heteket várnék és mégsem jó akkor meg nem elküldenének a bánatba hogy mért vártam eddig?
2016. ápr. 13. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!