Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A fényre sötétedő szemüveg...

A fényre sötétedő szemüveg lencse védi a szemet a televíziózáskor vagy az internet használatkor? Az éjszakai autó vezetést nem befolyásolja? A szembe jövő autó fénye, vagy a kivilágított városi fények nem sötétítik némileg el?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
És mitől kéne védenie ?
2016. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Csak UV hatására sötétedik, lámpafénytől nem. Ha UVszűrős a szélvédőd, akkor nem fog besötétedni.

A tv és a monitor nem bocsájt ki olyan káros sugarakat amiket ki kellene/lehetne szűrni.

2016. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szem túlterheltségének védelmére gondoltam, amikor a "szórakozás" (TV nézés) mellet kényszerűen sokat dolgozik valaki a számítógéppel. Esetleg, hogy a szemüveg használata véd-e valamit a szemszárazság ellen?
2016. ápr. 16. 06:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Az előzőhöz: a szemszárazság kialakulása ellen
2016. ápr. 16. 06:53
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok. A tv és a monitor nézés közben ritkábban pislogunk . Ez okozza az szemszárazságot. Plusz, ha jön a meleg a klíma még rátesz egy lapáttal...a mükönny segít, és ha sétálsz a parkban :P (persze ez vicc, ha dolgozni kell nincs nagyon más választás)

Ami a szem fáradságot okozza az az, hogy sokáig egy , viszonylag kis távolságra nézel. A szemedben is vannak pici izmok amik elfáradtak. Képzeld el, hogy napi 8 órában guggolnod kell...ha távolra nézel minimum 5 méter, akkor elernyeszted ezeket az izmocskákat és pihennek. Óránként pihentesd legalább 5-10 percig.

2016. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ilyen szemüvegem van, és nem tapasztalok semmi különbséget, bár az is igaz, hogy nekem eleve se fárad nagyon a szemem.
2016. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!