Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a PRK a világ legbiztonságo...

Ha a PRK a világ legbiztonságosabb szemműtéte, amiben még nem vakultak meg - ellenben a LASIK-el- akkor miért ajánlják mégis az intraLasik-et?

Figyelt kérdés

Tudniillik intra lasik-nél is lebenyt képeznek, ami SOHA NEM FORR VISSZA. Igaz, hogy annyira micro miliméter pontos hogy nagyon NAGYON kicsi az esély arra, hogy leváljon de valamennyi így is VAN.


Sőt, ha egyszer elkezdesz öregedni akkor is gondot okoz mert ahogy öregszik az az élettelen lebeny úgy alakulhat ki egy afféle homályos látás, hisz veszít áttetszőségéből ....



Most ezeknek a tudatában akkor miért ezt ajánlják dupla annyiért, ha egyszer a másik sokkal biztonságosabb?


Csak azért tudják eladni mert az emberek buták és csak az érdekli őket hogy ne legyen utána semmiféle kellemetlenség, vagy az én tudásom hiányos? Amit kétlek...


2016. ápr. 17. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A lebeny nem lesz élettelen, mert nem vágják le teljesen, csak egy részen. Ma már kevés helyen végzik rezgőkéssel a vágást, a lézeres vágás pontosabb, így elvileg nagyon kicsi az esély a leválásra (olvastam olyan beszámolót, akinek a légzsák csapódott az arcába, de nem lett baja).


A lebenyes kezelés azért drágább, mert két lézerrel végzik, míg a prk-t eggyel. Egy ilyen lézer több, mint 100 millió Ft (tudtommal), tehát ezt kell megfizetni. A lebenyes eljárás pedig USA-ban lett nagy divat, mert ott kevésbé tolerálják, hogy 1-2 hétig betegállományban legyél. Én PRK-t csináltattam, a fájdalmas része csak két nap, utána fájdalom nincs, de homályos látás van. Kb 3. hónapra állt be az éles-látás közelre, 3. héttől viszont már tudtam vezetni.

2016. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!