Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az a tompalátás?

Mi az a tompalátás?

Figyelt kérdés

Neten csak a sablonszövegeket találom.de semmi kronkrétumot.


Szoval mi az? Az h szemüveg sem segit a látáson vagy mi?


2016. ápr. 17. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A tompalátás nem korrigálható sem szemüveggel, sem műtéttel. Minden ilyen állapotot tompalátásnsak neveznek, függetlenül attól, hogy asztigmia, kancsalság vagy anizometrópia okozta-e.

A tompalátás azért nem korrigálható, mert nem a szemmel magával, hanem az idegrendszerrel van baj. Az agy megtanulta,hogy ne nagyon figyeljen az adott szemből érkező képre, így az elmosódott marad.

Milyen további konkrétumokra vagy kíváncsi?

[link]

2016. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom hogy én tompalátó vagyok e?
2016. ápr. 18. 05:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az vagyok és így látok a tompalátó szememmel: (a jó szemed csukd be és néz a tompalátónak vélttel)

- egy árnyalattal sötétebb minden

- minden homályos és minden irányba (közelre, távolra)

- szemüveg felvétele nem segít

- most konkrétan a monitoron lévő centis betűket se tudom elolvasni

- mindenhol a látótérben vannak még sötétebb elmosódott foltok, amik azért nagy részben áttetszenek, csak egy kicsit sötétebbek a többi résznél

- két szemmel 100%-an látok, mivel a másik szemem tökéletes, de ez még sem valódi két szemes látás, hiszen a tompalátó szem takarékon működik

- nem látom a 3D filmeket ,hiszem ahhoz is kéne két szem. Pontosabban látom, de a 3D élmény nincs meg.


Kb. így. Te miéárt gyanakszol?

2016. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, hogy nem hasít a látvány rendesen, vagyis nagyon élesen látnál ha szemészeten rendes szemüveget íratnál magadnak! Onnantól -otthon- nagyon nagyon élesen láthatnál úgy ahogy már rég nem. Ajánlott! Ofotértben komplett szemüveget adnak 9 ezerért
2016. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!