Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak nyolc óráig hordható a...

Csak nyolc óráig hordható a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Azt mondta a szemorvos, hogy lágy kontaktlencsét ajánl, ami nyolc óráig lehet bent, de több ideig nem ajánlja, mert nem jut levegőhöz a szem.


Ahogy olvasgattam itt a témába vágó kérdéseket, olyanokról írnak, amit csak estére kell kivenni, vagy egy napig hordható, sőt, akár egy hónapig is.


Akkor miért mondta, hogy 8 óra? Igaz ez? Így nem biztos, hogy szeretném...


2010. ápr. 6. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
nekem is lágy havi lencsém van amit mindennap este ki kell venni. van hogy 14órát dolgozok semmi baja a szememnek. legalább már 5-6 éve hordok lencsét.
2010. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ezt ne úgy értsd, hogy nyolc óra leteltével hopp, ki kell venni, mert különben világvége! Annyi az egészségügyi határ, annál több valóban nem túl jó szemnek, de ha panaszmentesen viseled, akkor nem lesz baj...

Amit mondasz, hogy egy napos, meg egy hónapos kontakt, az külön kategória. Azokat akár egyhuzamban is hordhatod egy hónapig, alhatsz is bennük, nagy százalákban vizet tartalmaznak, ezért nem okoznak bajt. persze drágábbak, mint az, amit este ki kell venni.

Ha kezdő vagy, mindenképp azzal kezdj, amit este ki kell venni. Nem kell nagy dologra gondolni, szépen kiveszed, meglögybölgeted egy kicsit a lemosóban, amit kapsz hozzá (a tenyeredben tartva), és elteszed a dobozába. Eleinte lassan fog menni, de hozzászoksz majd.

Aztán ha belejöttél és bátrabb vagy, és valóban akkora nyűg minden este kivenni, mert neked több ideig kellene, hogy bent legyen, akkor vegyél egy hónapost...


Tehát amit "csak estére kell kivenni" az az, amire a szemész azt mondta, hogy 8 órát legyen benn. Reggel beteszed, lefekvés előtt (vagy mikor már nem mész sehova) kiveszed, hogy pihenjen a szem. Emiatt ne gondold meg, majd meglátod, mennyire rugalmas dolog ez, egyáltalán nem kell szentbeszédnek venni, amit mondanak, mert ezt az egyéni adottságok befolyásolják.


25/L 9 éve van lencsém

2010. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

utolsó vagyok:

vagy te úgy értetted, hogy egy lencse 8 óra, aztán kuka?

Ezt a szemész úgy értette, hogy naponta 8 óra az ideális! Nem kell eldobnod utána. Estére beteszed a dobozkájába, reggel megint beteszed, és megint 8 óra... de ha több ideig marad benn, az sem baj... Igyekezz azért pihentetni a szemed, de szó sincs arról, hogy naponta új lencse kell!



Az iylen lencse a hónapos... Egy hónapig (vagy kicsit többig attól függően, hogy hogyan ápolod) minden nap lehúzhatsz benne 8-12 órát...

Van olyan hónapos, amit ki sem kell venni, mert olyan nagy százalékban van benne víz, hogy a szemed nem érzi idegen anyagnak, de ez drága.

Van külön egy napra tervezett lencse, olyanoknnak, akik amúgy nem hordanak lencsét, de kell nekik egy napra valamiért, abban egy teljes nap és egy éjszaka húzható le...


Remélem, adtam használható választ, mert kivsit magam is bekavarodtam.

2010. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, meggyőző volt!

nem azzal volt a problémám, hogy nyolc óra után használhatatlan, hanem magával a ténnyel, hogy nyolc órán át lehet bent.

mert belegondoltam, hogy reggel 7-kor berakom, akkor már délután 3-kor ki kellene vennem, pedig akkor még nem vagyok otthon.

én is úgy képzeltem el, hogy reggel berakom, és estefelé, amikor már nem megyek sehova, kiveszem. de akkor jó, ha akár 12 óráig is bent lehet...


egyébként van annak valami kritériuma, hogy ki hordhat egy hónaposat? nem akarom egyből azzal kezdeni, csak elméletileg... mert nekem például elég rosszak a szemeim (-5, -6), de ez nem befolyásolja, nem?

2010. ápr. 6. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: akkor értem már :)

A dioptriád nem befolyásolja, hogy mit hordhatsz. Általában kapsz egy próbalencsét (kb egy hétre, vagy pár napra), és ha azt panaszmentesen viseled (nem dörzsöl, ráfekszik a szemgolyódra, stb) akkor azt rendelsz, ami tetszik. Ha valami nem stimmel, azt te is érzed, irritálni, könnyezni fog a szemed, mintha lenne benne valami. Ez sajna azt jelenti, hogy a szemed görbülete nem egyezik a lencséével, de ez baromi ritka, úgyis illeszkedni fog... :) Géppel is megvizsgálják azért, hogy jó-e.

Aztán megrendeled az egy hónaposat, és azt elkezded hordani. Kezdetben tényleg igyekezz minél kevesebbet hordani, hogy kicsit szokja (mondjuk az első hónapban), de aztán, ha nincs panaszod (szempirosság, szemfáradás), akkor jól bírod, és növelheted a bent töltött idő mennyiségét. Nem kell percre betartani a 8 órát, simán kibír az többet is, főleg ha nem vagy olyan szituban, hoigy kicseréld... Majd kiveszed, ha hazaérsz. Nem lesz baj. Tény, hogy hagyni kell pihizni a szemed, pl este otthon már szemüveget vegyél, tévéhez ha lehet szemüvegben ülj le... Ilyesmi, de ezt érezni fogod, mi a helyes, hiszen a szemed jelez, ha valami nem tetszik...:)

Szóval nem lesz semmi baj.

9 éve van lencsém, és bár napok telnek el úgy, hogy nem is teszem be, azért 9 év alatt sokat hordtam, és gyakran akár 20 órát is benn volt... És élek, a szemem is megvan, nem is romlott tőle. pedig ijesztgettek azzal, hogy romlani fog tőle a szemem, meg hogy úgysem fogom tudni 3 évnél hosszabb ideig használni...

Persze függ az egyéni adottságoktól, de kipróbálni mindenképp érdemes, mert ha meg nincs panaszod, baromira megkönnyíti a mindennapokat. Tudok napszemcsit hordani pl, amit előtte évekig nem tudtam, nem párásodik be télen, nem esik rá az eső és nem verik le a fejemről...


Szóval jó dolog. Sok sikert hozzá!

(ha van kérdésed még, szívesen válaszolok)

2010. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes választ! :)

egyelőre nincs több kérdésem, hasznos volt a válaszod!

csütörtökön megyek venni, remélem minden rendben lesz

2010. ápr. 6. 21:11
 7/9 anonim válasza:
100%
havi lencsém van. amikor elkezdtem hordani, mondta a doki, hogy első nap 2 óra, majd következő nap 4, 8, és maximum 12 órát lehet bent egy nap. Kb. ennyi, erre kell figyelni. Nem kevésszer léptem túl a 12 órát, és nem lett semmi baj. Arra ügyelj, hogy tartsd tisztán, és mindig legyen nálad a lencsetartód elegendő mennyiségű FRISS folyadékkal :)
2010. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ammarilys ***** válasza:
69%

én valamikor 2 napig folyamatosan kontaktlencsében voltam,pedig ez nem ajánlatos,utána már alig birtam kinyitni a szememet xD nekéne,csak sokszor lusta vok kivenni -.-

18/L

2010. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lencsére az van írva, hogy 12 óra elteltével ajánlott kivenni. Legtovább vmi 15 vagy 16 órát volt benn, hát fájt is már a szemem k.rvára... de bajom nem lett tőle.
2010. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!