Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a fehér, nyúlós...

Mi lehet a fehér, nyúlós valami a szememben?

Figyelt kérdés
Minden este, mikor lemosom a sminkem, akkor észreveszem, hogy olyan, mintha teli lenne szemfestékkel a szemem. Óvatosan vattapálcával ki akartam szedni, akkor láttam, hogy ez egy hosszú, fehér nyúlós valamin oszlott szét, tehát a szemfesték lényegében "elterült" ezen a nyúlós valamin. Azokon a napokon, amikor nem mosom le a sminkem, akkor is megtalálom ezt a szememben, csak akkor a szemfesték nyilván nem festi be, ez egy fehér valami, amit elkezdek kiszedni vattapálcával, aztán akár az ujjammal is meg tudom fogni, és kihúzni a szememből. (Ne horrorisztikus látványra gondoljatok, olyan, mint egy vékony gumiszál, vékonyabb, mint egy szilikon hajgumi). Valakinek volt már ilyen? Amúgy semmi más problémám nincs, viszont ha ezt nem tudom kihalászni, akkor diszkomfort érzetem van, töri a szemem ez a váladékszerűség.
2016. máj. 2. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Csipa :D
2016. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont a napokban volt a TV-ben egy ilyen eset. Allergia okozta egy illetőnél. Menj vele orvoshoz. Szteroidos szemcseppet kapott rá.
2016. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kiderult, hogy mi okozta?
2017. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szemszárazság okozza!

A könnyminőség illetve a könny mennyiségének megváltozása okozza.

2022. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jutottál azóta valamire? Nekem is ez van de nagyon idegesítő,mindig felgyűlik a szemem sarkában és azt hiszik csipa de nem az..
2023. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös!


Olvastad amit írtam?.

Az a fehér "cumó" azért van, mert a könnyfilm összesűrűsödik, mivel nem megfelelő a mennyisége és az összetétele.

A szemet borító normális könnyréteg teszi lehetővé azt, hogy tiszta legyen a szem felülete.

Ha ez nem megfelelő, akkor ilyen "cumó" lesz a szem szélén, vagy a szemzugba - ezek elhalt dolgok.

Sok oka lehet ennek.

Sokat nézel tévét vagy monitort, vagy éppen sokat olvasol - ergo a szem meg van erőltetve, mivel kevesebbet pislogsz, így a könnyfilm sem annyi amennyinek kellene lennie.

Ilyen dolgokért lehet.

De komoly problémák előszele is lehet, de ez azért igen ritka.

A Lupusz és Sjögren-szindróma is okozhatja ezt, mármint a szem szárazságát, illetve a hormonok megváltozása is, de ez általában idősebb korban jellemző.

De lehet, hogy szemüveg kellene.

2023. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy még annyit, hogy okozhatja allergia és kötőhártya gyulladás is, de az akkor tényleg elég tömény váladékozással jár.

Ezek valójában elhalt hámsejtek.

2023. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvastam csak a rengeteg monitor nezes miatt evek ota hasznalok mukonnyet naponta tobbszor is igy a szemszarazsagot kizartam a gyulladassal együtt mert pár hete kaptam tobradex szemcseppet pont szemgyulladasra es az hasznalt arra,de ez a feher cuccli mar jóval elotte is volt meg most utána is:) de koszi a választ!
2023. máj. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt,hogy szemuvegem is van es allergiara is kaptam mar tavaly szemcseppet mert akkor tenyleg kijott valami de ez a fehér cucc akkor is volt mar:)
2023. máj. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!