Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mostanában egyre jobban...

Mostanában egyre jobban romlik a szemem, megkérdeztem a szüleimet hogy miért lehetséges ez, mindennap szemtornázok, sárga répát is eszek?

Figyelt kérdés
Mondtàk a szüleim hogy azért is lehet mert most serdülök (augusztusba leszek 14) és ez nemtudom h mennyire igaz,tudtok valami gyógymódot? Szemüveget nem szeretnék

2016. júl. 11. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor kontaktlencse.
2016. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%

Hát van egy rossz hírem, nagymamám szemtornáztatott és sárgarépával etetett, de most -10es a szemem :D A serdüléssel ez a növés miatt lehet összefüggésben - úgy rémlik legalábbis, nekem ilyesmit mondott anno a szemész. Tény,h meg is állt a romlás olyan 17-18 éves korom óta.

Én vidáman éldegélek kontaktlencsével, bizonyos dolgokkal jobban kell vigyázni, de semmi hátrányt vagy problémát nem okoz nekem. Igaz, én így nőttem fel, ez van.

2016. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de viszont keresztapàm is csinàta(csinàlja) és 2 dioptriàt javult a szeme 1hónap alatt
2016. júl. 11. 21:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Csinàlta*
2016. júl. 11. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem akarsz szemüveget? Anno én sem akartam, de már felnőt nőként másképp gondolom. Jól áll, szeretem. Pedig nagyon hiú vagyok. Lehet sok telefonozás, laptop, olvasás. A szüleidnek jó a szeme? Meg is műttetheted. Apum megcsináltatta és sokkal jobb azóta.
2016. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szemorvos..keresd fel azt majd találtok megoldást
2016. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Se a szemtorna, se a répa nem ér semmit.

A növő fejjel együtt nyúlik a szemgolyó, így akinek nem volt előtte enyhén pluszos (amit amúgy nem vesz észre, mert kompenzálja az agy), annak szépen átmegy rövidlátóba, és egészen kb 20 éves koráig romlik.

2016. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!