Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály problémák UV...

Üvegtesti homály problémák UV sugárzásra?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy az UV sugárzás károsítja a kollagénrostokat, melyek a szemben is megtalálhatók, ezért merült fel bennem a kérdés.

Az UV fénynek kitettség pedig egy speciálist téma kapcsán merült fel bennem. Régebben hobbim volt a világító számítógép hűtő ventilátorokkal a számítógépem kivilágítása és bizony a kedvenc színem a lilán világító volt, mely alatt még pénzt is lehetett vizsgálni.

Más tapasztalatait is várnám ezzel kapcsolatban, mint lila LED fény és esetleges látásproblémák.



2016. júl. 12. 19:18
 1/5 anonim válasza:
Sürge javaslom meglesni azt a hullámhossz tartományt ami roncsolja az említett rostokat mert az UV-C pl az biztosan roncsolja habár az minden élő sejtet szóval... :D a lényeg hogy a látható tartományban lévő fénysugárzás többnyire nem veszélyes kb 450 nm a kék fény ha jól emlékszem de mivel az uv-c pl 100-280 nm szerintem az a gépház világítás nem káros a szemre :) meghát szerintem fogyemeztetnének ha olyan fényforrást dobnak piacra ami károsít valamely érzék szervet főleg a szemet.Ugyanakkor kicsit utána járva kérlek az a tartomány ami károsítja a kollagén rostokat 100-400 nm hullámhosszig van tehát gondolom ahogy haladunk a látható tartomány felé úgy gyengül a károsító hatás de ha valaki szakértő vagy többet tud a témáról javítani ér :) kérdező azt javaslom szedj le egy hullámhossz alkalmazást amivel ellenőrizni tudod az adott fény hullámhosszát és akkor a válaszom tartalmazta tartománnyal választ kaptál :).
2016. júl. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elnézést kérek a helyesírási hibáimért de nem szoktam ilyenkor öntudatomnál lenni csak viszszintesen létezni :P . De ennek azért utána néztem :) .
2016. júl. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Mennyire megbízható egy ilyen alkalmazás, már ha létezik? Ki tudja mennyit csalnak a különféle kamerák ebben a tartományban.

Nem hiszem hogy tekintettel voltak arra hogy azok a lila ledeknek mekkora szórásuk van a káros tartományban.

Ami lényeges lehet, hogy pénzt tudtam vizsgálni, érdemes lenne megtudni mekkora tartománnyal lehet pénzt vizsgálni!

Még egy megjegyzés: Kék festés kifakult ott, ahol érte a fény.

2016. júl. 17. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:
De most akkor végül is van valami látásproblémád vagy csak kíváncsi vagy, hogy érhetett-e valami ártalom a ledek miatt? Én erősen kétlem, mert felteszem nem bámultad őket hosszú ideig, meg a kolléga felvetéseit is osztom frekvenciatartományról. De ha mégis, az se visszafordítható, gondolom, úgyhogy nem érdemes ezen agyalni, főleg, ha nincsenek panaszaid.
2016. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De igen, vannak ilyen problémáim.

Sokat gépeztem és a gép a jobb oldalamon volt mellettem, a jobb szemem rosszabb is.


Egy Google-ös villámkeresés alkalmával azt találtam hogy UV-A és UV-C sugárzású pénzvizsgálókat kínálnak. Wiki az UV-A-ra ezt írja:


"UV-A (315-400 nm): A földfelszínre beeső sugárzás legnagyobb része. A többi UV-sugárzáshoz hasonlóan károsítja a kollagénrostokat, hozzájárulva így a bőr öregedéséhez. Roncsolja a bőrben levő A-vitamint is. Korábban kevésbé veszélyesnek tartották, de közvetve képes károsítani a DNS-t reaktív gyökök létrehozásával, így a bőrrák kialakulásában is szerepet játszhat. A bőr barnulását csak ideiglenesen, a melanin oxidálásával idézi elő."


Ez alapján kezdek biztos lenni benne hogy a szórása az UV-A tartományba is beleesett.

2016. júl. 18. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!