Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A +0,75D -0,5 Cyl, valamint a...

A +0,75D -0,5 Cyl, valamint a +0,25D +0,5 Cyl megegyeznek?

Figyelt kérdés
Az orvos az előbbit írta föl, az optikában kapott kártyámra pedig a második van írva. Vissza is mentem reklamálni az optikába, hogy az orvos nem ezt írta föl, és a szemüveget is sokkal gyengébbnek érzem, mint amit az orvosnál próbáltam. De az optikában az állították, hogy a kettő megegyezik, csak nekik át kell számítani az orvos által felírtat, hogy ne legyen benne mínusz. Mit tegyek? Menjek másik optikába, vagy vissza az orvoshoz?

2016. júl. 21. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A 0,75 nem lehet emgegyezö a 0,25-tel. a cilindernél meg föleg nem ugyanaz a plusz vagy a minusz.
2016. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem egyeznek meg.
2016. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy az optikus hülyeséget állít, ő is szakember. Viszont az orvos meg nem üvegcsiszoló. Fura egy helyzet. De ha nem látsz vele jól, akkor az orvosé lesz az igazi. Sztem kérdezz rá másik optikusnál, hogy ő mit mond az esetre?
2016. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem pontosan a jelölésrendszert, de szerintem simán lehet ugyanaz. A cilinderes lencse ugye azt jelenti, hogy egy két merőleges tengely mentén eltérő a görbülete, tehát nem gömbfelület, hanem tórusz. Megadják az alapdioptriát és az ahhoz képesti eltérést, az a cilinder. Na most, az egyiknél így a két abszolút dioptria érték a +0,75 és a +0,25, a másiknál meg a +0,25 és a +0,75, ez ertelemszerűen ugyanaz a lencse, csak 90 fokkal elforgatva, de az tökmindegy, a szemüvegbe eleve x fokkal elforgatva kell beépíteni, az asztigmia tengelyszögének megfelelően.
2016. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogy mindegy a 90 fokos elforgatás!

Az egyiknél "vízszintesen", a másiknál meg "függöelegesen" hengeralakú a lencs . Ha vaalakinek a függöleges kell, akkor a vízszintes még rosszabb, mintha nem lenne semmi!

2016. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ember, az a szemüvegbe beépítésen múlik. Mindkét lencse kör alakú csiszolás előtt, végtelenféleképp forgathatod el, attól meg ugyanaz lesz. A szemüvegbe egy adott szögbe beállítva kell becsiszolni, a tulajdonos asztigmiájának megfelelően, mert annak tengelye is mindenkinek más. Tehát nincs vízszintes meg függőleges. Mondjuk 135 fok az asztigmia tengelyszöge, akkor az "egyik" lencsét 135 fokkal elforgatva kell becsiszolni, a "másik" lencsét meg 135+90 fokkal elforgatva. Pont ettől ugyanaz a "két" lencse.
2016. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, kerestem erre valami forrást [link]


Van benne egy példa, ez a három megadás ugyanazt jelenti:

+3.00-1.00x030

+2.00+1.00x120

+2.00x030/+3.00x120

2016. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elmentem végül egy másik optikába, és ott is azt mondták, hogy a kettő ugyanaz.
2016. júl. 21. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!