Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtéten gondolkodo...

Lézeres szemműtéten gondolkodom, valóban hatásos?

Figyelt kérdés
Mínusz 2-es szemüveget hordok és folyamatosan romlik a szemem, ezért is gondolkodom ezen. Tudni kell rólam, hogy IGL-es vagyok (csökkent glükóz tolerancia), mondhatni pre-diabéteszes. Elképzelhető, hogy ez is befolyásolja a szemeim romlását. Elsősorban azokat kérdezném, akik már voltak ilyenen, és meg tudják írni a tapasztalataikat. Ti hol voltatok lézeres szemműtéten? Mennyi a gyógyulási idő?

2016. júl. 21. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, hatásos. Nekem a Margitszigeten csinálták, de közel 20 éve, egy olyan módszerrel amit ma már nem is használnak. Annak 3 nap volt a gyógyulási ideje, az új módszernek meg talán 1. De utána hónapokig szemcseppet kell használni (először naponta többször, utána egyre ritkábban) és napszemüveget hordani (legalábbis a régi fajtánál így volt). Én nagyon örülök hogy akkor megcsináltattam.
2016. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mielőtt szétégetteted a szemlencsédet:


https://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo


(Természetesen az IGL-t is kezelni kell, különben lyukas csónakból mered a vizet a gyakorlatokkal.)

2016. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyapám csinált egy ilyet egyszer a bal szemedet csopinaljak még kb 3 nap a gógyulási idő egy szemre

Aztán a jobbat és nem hord szemüveget

Az mondta ha mr ennyi pénzt kiadott rá kicsit jobb is lehetne de legalább nem kell szeüvem de igaz hogy neki 63 éves korában lett megcsinaltatva így neked még elvileg nagyon jó lessz csak remélem sptiaztaban vagy azzal hogy ezt 200.000 forint

2016. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az miért van, hogy az egyik műtét fajta no-touch prk csak 149.000 míg a femto nevezetű jóval drágább 245.000 Ft ? mia különbség ami ilyen nagy százalékos árváltozást eredményez? én is gondolkodom rajta, hogy kéne...
2016. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem az apósom volt, mert ő 2-es cukros és romlik neki (nem mondták el neki hogy ilyenkor nem feltétlen segít a dolog, ugyanis betegség okozza a romlást, nem állt meg és nem is fog a romlás sajnos) és egy ideig volt jó, 1 évig max, aztán ismét romlik és ismét szemüvegre szorul, nem akarja megcsináltatni már mert hosszabb is volt a gyógyulása, rosszul viselte.


Testvéremnek pluszos a szeme, neki nem ajánlották amíg nem szült, mert olyankor visszaeshet könnyen. Majd ha megvan a tervezett babaszám, utána vágjon bele.

2016. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 nanefisz válasza:

Ingyenes szem-állapot felmérést csinálnak a margitszigeti klinikán, csak regisztrálnod kell az oldalukon. www.focusmed.hu

Profik, kedvesek, segítőkészek. Elmondod, hogy milyen betegséged van, ők pedig tájékoztatnak a lehetőségekről. Korrektek. A kezelések árai között főleg a gyógyulási idő a különbség. A gyógyulási idő erősen összefüggésben van a fájdalomérzéssel!

De minden infót megtalálsz a honlapjukon.

Egy vizsgálat megéri! Ott hozzáértő orvos mondja el az eredményeid alapján a Rád szabott lehetőségeket.

Nekem 6 hónapja csináltak "FEMTO" műtétet. -2,5 volt mindkét szemem. Most jobban látok, mint az átlag, de nekem nem volt befolyásoló betegségem.

Jól körül kell járni a témát, mindent alaposan meg kell beszélni a dokival, a saját érdekedben.

Sok sikert! ;)

2016. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Kedves utolsó, köszönöm a tanácsot, mindenképp megnézem ezt a margitszigeti klinikát, és elvégeztetek egy szemvizsgálatot is. :)

2016. aug. 1. 12:13
 8/13 én1+ válasza:
december közepén műttetem másnap már én vezettem a kontrollra mom parkban csinálták . de akinek romlik a szeme nem csinálják meg mert a romlást ezzel nem tudják megállítani .
2016. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 niceszisz válasza:
én is ilyen műtéten gondolkozok. nekem -2 mindakét szemem. terhesség alatt romlott utána megállt hálistennek. az igaz az a rémhír, hogy megvakulhat tőle az ember ha nem sikerül a műtét? valaki tudja esetleg?
2016. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

A PRK műtétet egy lézergép végzi, míg a Femto lézeres műtétet két igen drága gép végzi. Ezért a nagy árkülönbség. A PRK-nál a szemlencse felszínén végzik el a korrekciót a hámréteg eltávolítása után, ezért 3-4 napig lehet kellemetlen, egyéni toleranciától függő fájdalmas érzés. 1 hét pihenés, 6 hónap szemcsepp használata. A femto lézernél a korrekciót a szemlencse belsejében végzik el. Az első lézer egy lebenyt készít, ezt a hámréteggel együtt felhajtják (kb. mint egy konzervnél), alatta a második lézer elvégzi a korrekciót, majd visszahajtják a lebenyt. Mivel a hámréteget nem távolítják el, nincs a műtét utáni fájdalom sem. 1 nap pihenés, 3 hét szemcsepp használata.

Ahogy én utánaolvastam még senki nem vakult meg, de a tartós eredmény eléréséhez stabil, már nem romló látás szükséges.

2016. szept. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!