Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színes (kék), erős (-7), havi...

Színes (kék), erős (-7), havi vagy féléves kontaklencsét keresek. Letézik ilyen?

Figyelt kérdés
Még nem volt kontaklencsém, de már nagyon utálom a szemüveget. A havit tényleg éjjel-nappal lehet hordani?

2016. júl. 27. 02:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen, eoptika.hu.

Nem lehet ejjel-nappal hordani mert a szemednek is pihenni kell, es elotte keress fel egy olyan optikat, ahol dolgozik olyan szakember, aki megnezi es megallapitja hogy Neked milyen lencse kell.Attol is fugg.

2016. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy hogy te kitalálod hogy ez kell. Optikába kell menned kontaktlencse vizsgálatra ahol kiderül hogy egyáltalán milyen lencse jó a szemedre. Színesek nem jók minden napra mivel nem lehet mindig normálisan látni sem benne és hamar kiszáradnak. Valamint rém idiótán néz ki, nem természetes a színe/mintája.

Éjjel egy lencsét sem ajánlott bent hagyni... minek is kéne? Alváshoz felesleges. Kivenni meg 10 másodperc.

2016. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, előtte mindenképpen elmegyek szemészetre. Még régebben kérdeztem, akkor azt mondták, hogy minden nap nem ajánlott viselni... De azért megpróbálom mégegyszer.

Valami természetes színt szeretnék, szóval remélhetőleg nem "idiótán" fog kinézni 😀


(Az az igazság, hogy komoly önértékelési problémiám vannak, és az első lépés, amit ez ellen tehetek, az a szemüveg elhagyása)

2016. júl. 27. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Az jó ha elhagyod a szemüveget, szerintem milliószor jobb a lencse. De nem a színes. Hiába veszel "természetes" kéket, azon is mindenki méterekről látja hogy kontaktlencse. Mert mű, egy nyomtatott szín/minta van rajta... sose lesz természetes. Főleg hogy félig kilátszik a saját szemszíned is mindig. Persze kipróbálni ki lehet, de ezzel ne tervezz, a legkényelmetlenebb lencsék a színesek. Ha érzékenyebb a szemed akkor egyáltalán nem is bírja majd.
2016. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kipróbálni mindenképpen szeretném. Az nem feltétlen zavar, ha tudják, hogy kontaklencse. Viszont ha csúnya, akkor tényleg hanyagolom 😀

Anyukám úgy emlékszik, hogy a doki egyáltalán nem ajánlotta a lencsét. De szerintem ez hülyeség. Olvastam több oldalon, hogy 11-12 éveseknek is orvos írta fel. Én 15 vagyok... Na majd meglátjuk! 😜

2016. júl. 27. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!