Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A látóterembe " beúszik"...

A látóterembe " beúszik" valami barnás pókhálószerű maszat, ami nem kívül van, hanem "belül". Mi lehet ez, és mitől van?

Figyelt kérdés
Amerre mozgatom a tekintetemet, arrafelé " úszik", aztán kis idő múltán megszűnik. Ez valami szembetegség előjele?

2016. júl. 29. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

az üvegtest (a szemgolyó belsejében levő kocsonyás anyag) anyagában vannak időnként kisebb egyenetlenségek, anyagcsere is zajlik, az elöregedett zselés anyag bomlik le, és új is készül.

ezek adnak egyenetlenségeket, amiket ilyen úszó izéként látsz.

mindenkinek van ilyen, ez normális, ne aggódj emiatt.

2016. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már aggódtam. Hajlamos vagyok beképzelni betegségeket és aggódni, de most kicsit megnyugodtam. - Amúgy szemtornát csinálok minden nap, lehet hogy azzal is összefügg ez a jelenség?
2016. júl. 29. 18:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma DÉLIBÁB-ot láttam,szabályszerűen remegett a kép, a látvány a szemem előtt. Ez mit jelent? Aztán pihentettem a szemem pár percig és elmúlt. Megijedek ilyenkor, nem valami szembetegség előjelei ezek?
2016. aug. 30. 21:05
 4/5 anonim válasza:
Hogy van a szemed?
2020. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit romlott a látásom, de éppen 3 napja nézettem meg, nem kell erősebb szemüveg.
2020. febr. 23. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!