Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A prizmadioptriás lencsét...

A prizmadioptriás lencsét miért nem tudják ugyanúgy elvékonyítani mint a normált vagy a cilinderest?

Figyelt kérdés

Kettős látás miatt írta fel a szemészem polateszt után. Oldalirányokba csúszik ketté a kép legjobban balra tekintéskor. Évek óta van ez a problémám semmi más tünetem nincs úgyhogy autoimmun vagy más betegség miatt nem kell, hogy aggódjak, ezt meg mondta a neurológusom MRI vizsgálatot követően, szerinte ez szemészeti probléma.


Namármost nekem az nem tetszik ebbe a prizmás korrekcióba, hogy többet fog igényelni a szem és folyton több és több prizma fog kelleni és ezeket csak minimálisan lehet vékonyítani. Ha lehetne ugyanúgy vékonyítani mint a normált vagy a cilinderest akkor az úgy már zsilett lenne, mert kb öt év múlva én nem akarok úgy emberek közé menni, hogy szódásüveg okulárét viselek :)


Szóval a prizmát mért nem lehet vékonyítani?


2016. aug. 11. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet vékonyíteni, mert a prizma leglényege az, hogy egy háromszög alapú hasáb, ez kell a működéséhez :)


Egyébként bár én amúgy nem ertek hozzá, de ez a prizmás korrekció tudtommal egy eléggé vitatott módszer. Olvasd el ezt a pár sort [link] vagy olvastasd el valakivel.

2016. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért lenne az, csak észleljük, hogy milyen korrekcióval látunk jól :D
2016. aug. 11. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont azért vitatott, amit a kérdésben írtál, hogy egyre erősebb prizma kellhet.
2016. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!