Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha sötétbem telfonozok vagy...

Ha sötétbem telfonozok vagy gépezek az a szokásosnál jobban rontsa-e a szemeimet?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert szemüveges vagyok és nem szeretném ha tovább romolna a szemem.

2016. aug. 15. 01:37
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Rontsa-e, meg romolna??

Az Isten áldjon meg téged egy helyesírási szótárral..

2016. aug. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gnoomage ***** válasza:
Nem hatalmas a különbség, ha tényleg nem akarsz rontást akkor semmilyent ne használj, ne próbáld a fényekkel megoldani az egészet, ez egy nyuszi hozzáállás...
2016. aug. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szintèn szemüveges vagyok ès a válasza a kèrdèsedre eggyèrtelműen igen. Ez erős fèny nagyon befojásolja a szemeded főkènt este hisz olyankor a szemed is elfáradt így sokkalta èrzèkenyebb!! Ajánlom este csak fèny melett gèpezz de akkor is csak ha muszály :/ különben egy èv ès sokat fog rontani a mostani állapotodon a telefonnál pedig estènkènt a beállításokban egèszen biztos lehet kezelni a fènyerőt vedd a legalacsonyabbra hisz nagy fènynèl olyan lenne az esti telefonozás mintha reggel a napba nèznèl mondanom se kell hogy BRUTÁLISAN károsítja a szemeidet!!!

Ja ès egy jótanács:figyelj a pislogásodra(mikor a monitort nèzed fele annyit pisloksz mint átlagosan szoktál így szemeid kiszáradhatnak ès károsodni fognak.


Ui: este inkább aludnod kène hisz csak alvással tudod 100%osan pihentetni a szemeidet ;) vigyázz rájuk hisz csak 2 van belőle ès nincs tartalèk :)

2016. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 benedik85 válasza:

Kedves kérdező!

Ha egy egyszerű pontra nézel mereven és görnyedten órákon keresztül akkor is romlani fog a szemed, így hát ne aggódj, hogy éppen a gép okozza e vagy sem... de a monitoroknak lehet több káros tulajdonsága ispélda ként az elektro szmog kisugárzása, persze ha lapos monitorod van ( amit remélek mert abból már kevesebb jön :D ) akkor ilyen téren jobban jártál.


Én csak azt tudom ajánlani, hogyne nézd túlságosan közelről a monitort és néha tarts szünetet de a legfontosabb, hogy ha éppen megteheted, hogy számítógép használata közben néha nézelődj el egy kicsit, nyugtasd a szemed, masszírozd esetleg, pislogj, menj ki egy kicsit pár percre megmosni az arcod, ha ezeket csinálod nem lehet túl nagy a további romlás...


Ha mindez nem válna be is egyre csak romlik, a saját érdekedben menj el szemészetre. További jókat!

2016. aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!