Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A gépezéstől mennyire romlik...

A gépezéstől mennyire romlik a szemem?

Figyelt kérdés
Nekünk egy led monitorunk van ami újabb tipusu. Anyukám mindig azt mondja hogy ha sokat gépezem akkor el romlik a szemem. Nem tudom hogy ez számit e de nem szoktam sötétbe játszani. Én egyébként úgy tudom hogy ezek az újabb fajte monitorok nem vagy legaláb is nem annyira rotják a szemet mint a régebbi fajták. A válaszokat köszönöm.

2016. aug. 31. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
3/4 óra gépezés után 1/4 óra másegyebet kell csinálni, akkor nem rontják. De ebbe nem csak a számítógép tartozik bele, hanem a mobilteló is, a tablet is, meg minden ilyen.
2016. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a gépezéstől romlik, hanem a tartós, közeli fix fókuszálástól. Az mindegy, hogy 10 óra gépezés, vagy 10 óra újságolvasás. 10-20 év alatt egy -0,5 dioptriát már össze lehet szedni akkor is, ha egyébként 0-s volt eredetileg.
2016. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

semennyit! örökletes hogy milyen lesz a szemed 99,99999%-ban genetika, a többi esetleg lehet gépezés 10-20 év alatt max fél dioptria (ahogy előttem írták), amit észre sem veszel.


nyugodtan kérdezz meg róla egy szemészt!

2016. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!