Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minddegy, milyen kontaklencsét...

Minddegy, milyen kontaklencsét veszek?

Figyelt kérdés
-0,75-ös szemüvegem lett nyár közepén. Akkor még annyira nem is tűnt fel, hanem inkább most, hogy pályán is hordanom kéne, mert nem látom mindig rendesen a labdát és a kaput, főleg, ha a fényviszonyok is rosszak bent a teremben. Életemben nem volt még kontaklencsém, viszont most sürgősen kéne péntekre, mert meccsem lesz, és voltam a városi optikában, ott elküldtek a szomszédvárosiba, de ott csak időponttal kezdenek velem bármit is. Gondoltam utánanézek interneten és találtam oldalakat, ahol lehet rendelni 1-2 hetestől kezdve haviig is. Én csakis edzésre és meccsre hordanám, semmiképp sem állandóan. Tulajdonképpen bármilyen lecsét rendelhetek -0,75-ben, vagy figyelembe kell venni más adatot is?

2016. szept. 14. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

először is betanítás és bemérés kellene

ott lesz próba is

utána vehetsz kontaktlencsét

2016. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kell még más adat: a görbület és az átmérő. És a dioptria.

Menj el valamelyik optikába, nehogy vegyél így magadtól a netről. Nem árt az se, ha újra megvizsgálják a szemed, megnézik van-e asztigmiád, van-e akadálya, hogy kontaktlencsét tegyél be, megmondják, melyik lenne a legjobb típus erre a fajta használatra. Megtanítják betenni, kezelni, használni. Kipróbáltatják, utána megvizsgálják, hogy minden rendben van-e, stb.

A kontaktelncse dioptriája nem egyenlő a szemüvegével. A kontaktlencséé kisebb. Nekem pl. 8,5-s a szemem, ennyi dioptria kéne szemüveglencsében, de kontaktlencsében ez 7-esnek számít, és olyat is hordok.

2016. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!