Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lejárt szemcsepp mennyire...

Sajtoslecso4 kérdése:

Lejárt szemcsepp mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Üdv!

Fájt a bal szemem, anyám rábeszélt, hogy cseppentsünk bele Visine-t habár én nagyon nem akartam, mert nagyon féltem a szemem. Akkor ez a fájdalom elmúlt. Ez volt úgy 1 hónapja, vagy másfél.

Egy ideje folyamatosan szúr a bal szemem, éjjel-nappal, hát anyám megint cseppenteni akart, de most eszébe jutott, hogy megnézze nem járt e le. Kiderült hogy már február elején. Olvastam már rémhíreket, hogy a baktériumok elszaporodhatnak a lejárt szemcseppben, és ezek károsíthatják a látást, meg ilyesmi, kérdezném, ez mennyire reális ?



2016. szept. 19. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szem nagyon kényes, komolyan kell venni a gyógyszereit és a lejárati időt is, és nem jó az öngyógyítás sem. Menj el a szemészorvoshoz.
2016. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális! A dobozon lévő lejárati időre ugyan rá lehet hagyni egy kicsit,de nem több,mint fél évet. Vegyetek újat!
2016. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem ártalmas, de nem is hat. Ráadásul a szemcseppben nincsenek is baktériumok. A szemcsepp ahogy avul, úgy alakul desztillált vízzé.Hűtőben tárolva sokáig használható. A szemed pedig azért ég, mert ki van száradva. Az ellen még a desztvíz is hatásos.
2016. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na most akkor kinek higgyek ? Az egyikőtök azt mondja, hogy desztvízzé alakul, a másik azt, hogy tele lesz baktériummal. Sajnos erről semmit sem találok a neten.
2016. szept. 19. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
javaslom, hogy a szúró szemfájdalommal MENJ el orvoshoz! Nem jó ezt elhanyagolni és öngyógyítani.
2016. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy lejárt pár hónapja egy egy-két éves eltarthatóságú gyógyszer, nemigen zavarna, viszont én nem használnék szemcseppet felbontás után hónapokkal. Van ugyan ezekben antimikrobiális összetevő, de nem túl sok, mert a szemnek se tesz jót, inkább arra jó, hogy a lezárva eltarthatósága hosszú legyen, de felbontás után a használatkor kívülről kerülhetnek bele szennyeződések.
2016. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szemész már megnézte ezzel a kütyüvel, egy egész napot vártam teljesen feleslegesen, 1-1,5 hónap telt el azóta, ha akkor nem látott semmit, most sem fog. Ennek ellenére biztos megnézetem megint, bár fogalmam sincs mit tudna vele csinálni, és az eddigi tapasztalatok alapján valszeg neki sincs.
2016. szept. 19. 10:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat egyébként, remélem attól az 1 használattól nem lett semmi baja a szememnek ezt az aktuális irritációt kivéve
2016. szept. 19. 10:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne használj lejárt szemszeppet! Ha csak a hatását vesztette el, az a jobbik, de ha méreganyagok is felszabadultak belőle, akkor még árt is.

Amúgy ha szemész nem talált problémát, akkor lehet szemszárazságod van, nem tudom azt nézték-e, arra pedig műkönny kell. Vegyetek műkönnyet és cseppents a szemedbe, ha ettől elmúlik a szúró érzés, akkor megvan a megoldás, ha nem, akkor menj vissza a szemészetre.

2016. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!