Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Mi a különbség a szemcsepp és a műkönny között?

Kicsit csíp, néha irritálja valami a szememet és száraz. Soha nem piros/vörös, mindig hófehér. Keresnék rá valamit, ha elkezd fájni, de nem is tudom mi a különbség a kettő között. Nekem tényleg szerintem csak nedvesítés kéne.

Keress kérdéseket hasonló témákban: szemcsepp, műkönny, különbség, szemszárazság, irritáció

2016. szept. 22. 18:08  Privát üzenet  

A válasz

[link]

Egyszer érdemes lenne szemészt felkeresni, aki segít a megfelelőt kiválasztani. A különbség annyi, hogy a szemcsepp egy gyógyszerbeviteli formula, sokféle hatóanyagot (antibiotikum, szteroid, nedvesítőanyagok stb, stb) tartalmazhat, a műkönny pedig a száraz szem nedvesítésére szolgál különböző módokon, a beviteli módja lehet szemcsepp is (meg gél, kenőcs is.:-)

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2016. szept. 22. 18:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

# 2/2Időpont 2016. szept. 23. 11:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lejárt szemcsepp mennyire veszélyes?
Mi a különbség a Humalac A, B és C szemcseppek közöt?
Mi a különbség a műkönny és a szemcsepp között? (bővebben lent, fontos)
Mennyi különbség van a Brulamycin és a Neomycin nevű szemcsepp között? Lehet használni a Brulamycin-t ha az orvos a Neomycin-t írta fel mert sürgősen kéne és csak az előbbi van itthon?
Mi a különbség a műkönny és a szemcsepp között?
A Humalac-A, -B és -C műkönny közti különbség érdekelne. Értelemszerűen nem a kémiai összetevőikre vagyok kíváncsi, hanem a hatásukra: melyiket, mikor és miért épp azt kell használni műkönnyként?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!