Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az a kereszt cylinder?

Mi az a kereszt cylinder?

Figyelt kérdés
A napokban volt a szemészeten és azt mondta az orvos " nem javult de nem is romlott a szeme" akkor meg is mi az a cylinder?😅

2016. szept. 28. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
A cylinderes szemüveget a szemtengelyferdülésre kapod.
2016. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szemtengelyferdülés egy ritka ostoba elnevezés, valamiféle kancsalság jut róla az ember eszébe, miközben nincs elferdülve semmiféle tengely. Ez egy törési hiba, ugyanúgy, mint a rövidlátás vagy a távollátás.

[link]

2016. nov. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te jobban tudod.. :)
2016. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mármint jobban tudom, mi az az asztigmia, mint az, aki ezt a hülye magyar elnevezést kitalálta? Ez valóban esélyes, mert aránylag érthetetlen, mi járt a fejében. Még egyszer mondom, nincs "elferdülve" semmiféle "szemtengely", bármi is legyen az. Az eredeti angol elnevezés arra utal (görögül), hogy pontot nem pontba képez le a szem optikai rendszere a retinán, szó nincs semmiféle tengelyről abban sem. Ha gondolod, rászánhatsz két percet az életedből és elolvashatod a linkelt wikiben azt a tizenöt sort, hogy mi is az asztigmia.
2016. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ne magyarázd meg, hogy mi is az az asztigmia. Hiszen nekem is van. :))
2016. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!