Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig fogok ilyen rosszul...

Meddig fogok ilyen rosszul látni az új cilinderes szemüvegemmel?

Figyelt kérdés
Sajnos cilinderes szemüveget kell viselnem, ma kezdtem hordani, de rosszul látok vele nagyon, fáj a fejem, nagyon rossz érzés az egész. Azt mondták egy hét alatt megszokom, de szkeptikus vagyok. Akinek volt már cilinderes szemüvege ő is ennyire megszenvedett vele az első napokban? Utána már élesen látott? Nagyon zavaró, hogy ilyen rosszul látok az új szemüvegemmel, ilyen még nem volt, pedig minden évben új kell sajnos, de ez az első cilinderes. Köszi!

2016. okt. 14. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig is cilinderes szemüvegem volt (már több, mint 10 éve), de eddig nem is tudtam róla. :D Pont ma mérettem be újra a szemem. Erősödött a cilinder, és már maga a próbalencse furcsa volt, ezért kicsit parázok, hogy mi van, ha ez hosszabb távon is így fog maradni, vagy mi van, ha szimplán elszúrták?

Írj, ha javul/romlik a helyzet. És kitartást!

2016. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Segítene, ha írnál értékeket, milyet hordtál eddig és milyenre változott?

csak írd le a papíron lévő értékeket és "megfejtem" :)

2016. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) 8 napja hordom és még mindig ugyanolyan homályosan látok vele, csak már nincs meg a részeges élmény. De az, hogy még mindig tök homályosan látok ez szörnyű :(

A régi szemüvegem jobb -2.00, bal -1.5

Mostani jobb -1.5 és +0.75 cilinder, bal -0.5 és +0.25 cilinder.

Nagyon kellemetlen, hogy a buszt se látom, hogy melyik jön, meg úgy egyáltalán, homályosan látok, egy méteren túl mindent. A sima szemüvegemmel sokkal jobban látok még mindig. Aggódom én is :( ha nem lesz jobb egy hét múlva visszamegyek, hogy ez így nem igazán működik..

2016. okt. 21. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.

Nagy a változás az előzőhöz képest. Az ugye nem volt cyilinderes, ez okozta a szédülős érzést. A homályos látást pedig az, hogy a korábbihoz képest NAGYON alul vagy korrigálva. Nyugodtan menj vissza, mert ez így nem jó. Nem fogom tudni kideríteni, hogy miért döntött úgy a vizsgáló, hogy csökkenteni kell, pláne ilyen mértékben a korrekciódat. Lehet, hogy a computeres vizsgálatnál a gép jóval alacsonyabb értéket mért...de ez csak feltételezés.

2016. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jaj ne haragudj, a balt elírtam, nem -0,5 hanem -1,5 lett. A jobbra ennyit mértek a géppel a balra, viszont nagyobb cilindert ír a papír, 0,5-öt.

Akkor ez nem lesz jó sose, menjek vissza? Ott a próbaszemüveggel még jól láttam, de azóta az istenért sem javul és tényleg aggasztó, mert nem olcsó egy szemüveg.

Köszönöm, hogy segítesz! :)

2016. okt. 22. 01:26
 6/8 anonim ***** válasza:

#2,4 vagyok

Menj vissza mindenképpen. Ez így működik, vizsgáltatsz, készíttetsz, hordod, nem jó, visszamész, kontroll, új korrekció, jó lesz. Menj vissza :)

:)

2016. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged :) jövőhéten akkor beugrom az ofotértbe, aztán majd írok ide is, hogy mit mondtak, hátha valakinek hasznos lehet.
2016. okt. 24. 00:57
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltam az üzletben, újra megmérték a szemem géppel és most megint más értéket adott ki, mint legutóbb.. most a jobb -2,25 és +0,5 cilinder, a balra most nem emlékszem fejből. A régi szemüvegem és az új szemüvegemnek megfelelő lencséket próbáltatta ki velem az orvos (furcsálltam is, hogy csak ezeket, de hát ez van) és mondta, hogy a régivel jobban látok (you don't say?!) szóval tegyünk ugyanolyan lencsét az új keretembe.. úgyhogy ennyi történt, a régi már kicsit karcos volt így végül kicserélték a lencsét ugyanolyanra, mint a régi, amin nem volt cilinder, amin a jobb -2.00 a bal meg -1,5 volt.

Jövőhéten megyek vissza kontaktlencsét próbálni is, a cilinder miatt nem lehetett volna, de így mondták, hogy próbáljam ki, mert szerettem volna csak a nagy görbület (9.00) és a cilinder miatt nem lehetett, mert nem gyártanak ilyet. Ami furcsa volt nekem, hogy akivel intéztük a szemüveget mondta, hogy neki 2-3 hónap volt mire jól látott már a cilinderével, de azért nekem ez furcsa, hogy hónapok kellenek.. én 3 hétig hordtam, de ugyanolyan homályos maradt az egész. Azt mondták, hogy lehet nem tudja megszokni az agyam és ezért látok csak a cilinder nélkülivel, mert, hogy elvileg pedig kéne.. szóval ennyi történt.

2016. nov. 4. 02:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!