Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -2,5 és -2-es lencsénél...

Kissné Évi kérdése:

-2,5 és -2-es lencsénél érdemes gyereknek vékonyított lencsét csináltatni? Annak fényében, hogy az ára duplája és fél évente kell lencsét cseréltetnem. Nem torzít? Van tényleges súly különbség a normál műanyag, felületkezelt lencséhez képest?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pénztárcádtól függ, szükségesnek nem szükséges. Miért kell fél évente lencsét cseréltetned?
2016. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
engem halálba szívattak a béna szemüvegem miatt.
2016. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennél a dioptriánál nem vastag még. Biztos, hogy nem torzít, hiszen akkor optikailag selejt lenne, nem is adhatnák ki. Ez azért még nem a pezsgősüveg alja kategória.
2016. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Természetesen a véknyított lencsének a súlya is kisebb, de ilyen kis dioptriánál elenyésző a különbség. Minél kisebb a keret, annál kisebb a különbség is, és gyereknek a keret is kisebb.
2016. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem -1,25 és -1,75-ös a dioptriám. Amikor legutóbb szemüveget csináltattam megkérdeztem mennyire lenne vastag, ha nem vékonyíttatnám. A nő a boltban azt mondta, hogy a -1,75 az már elég vastag. Mondjuk nekem cilinderes is és úgy tudom az is rátesz valamennyit a vastagságára. Szerintem kérd meg valamelyik eladót, hogy mutassa meg milyen lenne vékonyítás nélkül. A gyereknek nem jó ha cikinek miatta, illetve az is fontos, hogy szívesen hordja. Van olyan optika, ahol alig kell többet fizetni.
2016. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*cikizik
2016. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Gyerkőcöm 2 éve szemüveges.Vagány kerete van.Szereti ,nincs vele gondja.Mivel többen is szemüvegesek a barátai közül,a suli tanárai meg profin kezelik a ki-hová-mikor teszi le a "hemüt" kérdést,így tényleg semmi gond.

Sajnos gyorsan romlik a szeme,ezért kell fél évente lencsét cseréltetnem.Most átlépte(mindkét gyerek,a harmadik meg kontaktlencsézik :) )) a bűvös 2-es határt.Optikában nagyon nyomják ránk a vékonyított lencsét.Jót akarok a gyereknek,de bevallom nem utolsó szempont ,hogy átlag évi 4-5 szemüveget csináltatok,nem kicsiny összegért.

2016. okt. 17. 18:35
 8/11 anonim válasza:
Nekem 5 dioptriáról van elvékonyítva annyira, hogy damilos kerettel jól nézzen ki, ha rendes a cég, simán meg tudják csinálni. Kérj az optikában egy mintaszemüveget, hogy kb. mennyire lenne vastag vékonyítás nélkül, az alapján talán meg tudja mondani a gyereked, hogy az neki jó-e.
2016. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Optikailag a normál vastagságú lencsének ilyen dioptriánál nincs hátránya. Nyugodtan vegyél neki nem vékonyítottat. Az optikában meg akarnak majd győzni ennek az ellenkezőjéről...nem kell.
2016. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sajnálod a gyerektől a normális szemüveget, grat...végül is semmi közöd hozzá, hogy elromlott a szeme, igaz? :D
2019. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!