Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét?

Lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok évek óta, de elhatároztam, hogy szeretném megműttetni a szememet.


Érdeklődnék, hogy milyen árral számoljak?


Illetve van ingyenes műtét is? Elvileg van, hallottam ilyenről, de nem találom sehol.


2016. okt. 16. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, baromira nem mindegy, hogy pluszos vagy mínuszos a szemed ileltve hogy mi baja van konkrétan.
2016. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

"A lézeres sebészet a legújabb fejlemény a látásproblémák mechanikus megközelítésének terén. Ennek során az történik, hogy a korrekciós lencsét mintegy „rávésik” a szaruhártyádra. Mivel a szaruhártya mindössze fél milliméter vastag, mindennemű műtéti beavatkozás jelentősen meggyengíti a szövetet. Ez a sebészeti beavatkozás elkerülhetetlen következménye. Az ezt követő komplikációk pedig látáskárosodást okozhatnak. Továbbá az éjszakai látásod valószínűleg komolyan romlani fog, úgyhogy megeshet, hogy sötétben nem is tudsz majd a volán mögé ülni. Az Egyesült Államokban és Kanadában folyamatban van azoknak a törvényeknek a megalkotása, amelyek eltilthatják a lézeres szemműtéten átesett embereket az éjszakai vezetéstől. Németországban a jogosítvány megszerzésének egyik követelménye a speciális kontrasztvizsgálatok elvégzése. Sok ember, aki átesett a Lasik lézeres szemműtéten,* megbukik ezen a vizsgálaton, következésképpen nem szerezhet vezetői engedélyt. Egyesek pedig azt veszik észre, hogy a lézeres szemműtét után olvasószemüveget kell hordaniuk. Így ők gyakorlatilag az egyik szemüveget egy másikra cserélik."


* A legelterjedtebb lézeres műtéti beavatkozás, a betűszó eredete {Lasjer assisted (i)n situ keratomileusis}, vagyis lebenyképzés mellett végzett lézeres beavatkozás. A műtét során speciális eszközzel bemetszést ejtenek a szaruhártyán, a keletkezett lebenyt felhajtják, majd alatta elvégzik a lézeres beavatkozást - a Ford.


Idézet Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat c. könyvéből


Egy barátom kb. 20 éve műttette meg a szemét, és tényleg a fentieket tapasztalta az elmúlt pár évben. Különösen éjszakai vezetésnél vette észre, hogy romlott a szeme, ma már újra kell neki szemüveg.

2016. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el bátran, ma már ez egy 5 perces rutinműtét. Ingyenes műtét sajnos nincs. Az ár klinikákként változik, de a prk típusú műtét kb 300-350 ezer, míg a legmodernebb "femto" technika kb 450-500 ezer forint. Javaslom a sasszemklinikát, ők a legprofibbak a szakmában. Az alkalmassági vizsgálat ingyenes, és mindent el fognak mondani. Ha bármilyen kockázat is van a szemed miatt, akkor nem engednek műtétre, szóval 100%-ig biztonságos. A honlapon megtalálod az árakat, iletve a műtét tìpusok közti különbségeket.
2016. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ha valakinek nagyon rossz a szeme annak ingyen van.
2016. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs ingyen...
2016. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami ingyen van az nem arra van hogy te csak úgy elhagyd a szemüveged, mert már nincs kedved hordani, hanem ott komoly szemproblémának kell lenni. Én fél éve csináltattam meg a szemem. 290.000 ft/ szem áron műtöttek. Tehát nekem 600.000 Ftba került a műtét.

Tökéletes a látásom, max 10 percnél nem tartott tovább a műtét. A TB-re a helyedben nem alapoznék. És hagyjuk hogy a közgyógyellátás milyen színvonalú... ha ingyen lenne se feküdnék ott a kezük alá...

2016. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Lézeres szemműtétet csak magánklinikákon vállalnak, szóval a TB-nek semmi köze a témához. Fél milliót rakj félre rá. Cserébe életed végéig minimum 100%-os látásod lesz, vagy több. Ha nagyon rossz a szemed (-6 meg -8 meg ilyesmi dioptriás), akkor lehet, hogy megáll egy felesben, de ahhoz nem feltétlen kell szemüveg. Egyébként visszaromlani nem fog... ne a 20 éves történetekhez hasonlítsuk, ma már rég nem úgy csinálják, ahogy 20 éve...
2016. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. nov. 8. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!