Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen mechanizmus alapján...

Milyen mechanizmus alapján csökkenti az alkohol a szemnyomást? Azt olvastam h glaukómás roham esetén meg kell inni 1-2 felest és lecsökken a szemnyomás. Én is észrevettem ha naponta iszok akkor a szemem nem feszül annyira.

Figyelt kérdés
Nekem 22 körüli, de glaukómás rohamom még nem volt. Viszont nem szeretnék sem megvakulni sem alkoholista lenni. A szemcseppek sem megbízhatóak állítólag. Én még nem kapok semmit mert nem látnak még károsodást.

2016. okt. 28. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert tágítja az ereket.
2016. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A szemcseppek sem megbízhatóak állítólag."


A szemcseppek nagyon megbízhatóak, ha használják őket. Persze a pálinka is az.

2016. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Bates-féle szemtorna zöldhályogra is jó:


http://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo

2016. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vízhajtó.
2016. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leviszi a vérnyomást.
2016. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A Bates féle tornáról már hallottam, csak nincs mindig alkalmam csinálni. Tud valaki valami egyéb házi módszert?

-A szemcseppről tudom, h nem mindenkinek segít. De ha igen -ahogy írtad-, és nincs semmi kockázata, mellékhatása, akkor miért nem írják fel nekem 22 es szemnyomásra? Miért vizsgálódnak amikor nem találnak semmit. Azt várják h megvakuljak? Ha kockázatmentes a szemcsepp és csökkenti is a szemnyomást akkor miért nem írják fel(szemklinikáról beszélünk)???

2016. okt. 30. 08:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja még valami. Már kb 8 éve olvasáshoz kellene 1-1,5 es szemüveg, amit nem hordok. Inkább erőltetem a szemem hogy dolgozzanak az izmok. Emiatt az erőltetéstől lehet emelkedett a szemnyomás?
2016. okt. 30. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!