Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Túl erősnek érzem már a...

Túl erősnek érzem már a jelenlegi szemüvegemet, de akárhányszor elmentem eddig beméretni a látásomat, mindig ugyanazt mérik be évek óta, hogy fordulhat ilyen elő?

Figyelt kérdés
2016. nov. 2. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is elvileg negyed fokkal gyengébb lengyét hordok, mert az erősebbtől fáj a fejem.
2016. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szemészeten mérték be, akkor menj oda.
2016. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én elkezdtem edzeni a szememet néhány évvel ezelőtt azzal a céllal, hogy idővel végleg elhagyhassam a dioptriás szemüveget, és úgy néz ki, hogy működik, mert javult a látásom. Csak szemüvegkészítésnél bosszant, hogy amit bemérnek, az most már túl erős akkor, amikor nem vagyok fáradt. Most nincs pénzem új szemüvegre, de tanácstalan vagyok, hova menjek, ahol rendesen bemérik.
2016. nov. 2. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Azt állítod javult a szemed, de mégis ugyanaz a dioptria kell, mint eddig is? Ez inkább placebo hatás, tornával bizonyítottan nem tudod javítani a látásodat. Azt is megkockáztatom, hogy a szemtornától fáj a szemed.
2016. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért csak tudom, hogy jobban látok-e vagy sem, hiszen tapasztalom, zavar a jelenlegi szemüvegem, és nem a fazon, jobban látok nélküle. Anyukámmal egyébként megtörtént, hogy rosszul mérték be a szemét többször is és erősebb szemüveget kapott, mint kellett volna (többet is fizetett, mint kellett volna...).
2016. nov. 2. 22:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Én nem írtam, hogy fájna bármim is.
2016. nov. 2. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan tudják rosszul bemérni? A próbakeretbe betesznek egy lencsét azzal vagy jól látja a táblát vagy nem. Akik csak egy gép mért adatai alapján dolgoznak azokat inkább jobb elkerülni.
2016. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szemfájást összekevertem az első válaszoló fejfájásával, bocsika. :)
2016. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Olyan szemészhez menj, aki a gepeit használja, de nem isteníti, és veszi a fáradtságot, hogy kipróbáljátok a lencsékkel a tábla leolvasást. És aki figyelembe veszi, hogy mit mondasz, mert a látás olyan szempontból szubjektív, hogy nemcsak a szemben "történik" (amit o a geoen lat), hanem jó része az agyban.
2016. nov. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!