Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek/lencsések! Én...

Szemüvegesek/lencsések! Én vajon kaphatok lencsét?

Figyelt kérdés
Kb. 6 éves korom óta vagyok szemüveges (már akkor se szerettem) és azon gondolkodtam, hogy lencsére váltok. A szemüveg lencse az egyik 1,5 a másik 0,75. Most 14 éves vagyok. Sok idő megszokni a lencsét? Fáj a be-, kirakás? Színes lencsét lehet venni? A válaszokat előre is köszönöm!
2016. nov. 6. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nagyon sokáig hordtam szemüveget,és utáltam. Egy éve hordok kontaktlencsét, pedig a szemeim 4,25, és 4,5-ösek, tehát jóval rosszabbak, de lencseből úgy is gyengébbet adnak, nekem 4 dioptriás mindkettő. Könnyen hozzá lehet szokni, nekem már az első nap is olyan volt, mintha így születtem volna, viszont az első pár hétben a be- és kivétel sok időt fog igénybe venni, rengeteget bénáztam, de hidd el bele lehet tanulni. Fájni nem fájt soha, na jó, egyszer mikor véletlenül fordítva raktam be az egyiket, és mikor túl hosszú volt a körmöm, és picit megkarmoltam a szemhéjam :D

Viszont azt nem tudom, kaphatsz-e, ezt csak ott tudják megondani. Nekem az Ofotértben elkérték a személyim, hogy elmúltam-e már 18, de nem tudom hogy vajon azért, mert 18 éves kor alatt nem lehet lencséje az embernek, vagy lehet, csak akkor szülői engedély kell (egyedül mentem)... Szóval ezt sajnos nem tudom, nem is kérdeztem meg, mert akkor már betöltöttem a 18-at. (De így átgondolva szerintem a második variáció lehet a helyes :D)

Színes lencse ügyben sajnos szintén nem tudok nyilatkozni, de netről biztos lehet rendelni olyanokat is, dioptriával:)

19/l

2016. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem korban nincsen kikötést. Itt az oldalon szoktam néha olvasni olyanokat, hogy x éves kor alatt nem ajánlják stb.. Nem tudom, hogy ennek mennyi a valóságalapja. Ha elmész szemészetre vagy egy optikába ott úgyis elmondanak mindent, megvizsgálnak és megmondják, hogy hordhatsz-e lencsét.

Nekem először kicsit furcsa volt, de egyáltalán nem rossz vagy kellemetlen érzés. A berakás, kivétel teljesen fájdalommentes. Viselés közben sem érzed, ne úgy képzeld el mintha valami belement volna a szemedbe, hanem a lencse illeszkedik a szemedre, olyan mintha "hozzá tartozna". Ha mondjuk valamilyen "szöszmösz" rákerül vagy mondjuk alámegy egy szempilla (velem ez szokott történni), akkor az mondjuk nem egy felemelő érzés, szúr, de kiveszed, letisztítod és kész. A higiéniára kell odafigyelni és akkor nem is történik semmi probléma, majd mindent elmagyaráznak (a használatát, ápolását). Lehet kapni színes dioptriás lencséket is.

2016. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!