Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -4,5-es szemuveg kell, ha...

-4,5-es szemuveg kell, ha nincs rajtam már 5centi távolságtól semmit nem látok, ezen még segíthet a lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés
Kb.3. -os voltam mikor suli orvos azt mondta hogy ajánlott a szemüveg mert az utolsó 2 sort nem tudtam elolvasni (az a betűs cucc) anya meg rohant szemüveget vetetni pedig tök jól láttam akkor még. Mára 17 vagyok
2016. nov. 23. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Mára, a lézer segíthet, de ahoz még túl fiatal vagy. Nyugodtan hord a szemüveget és ne spekulálj.

Amit azon kívül megtehetsz, a kínaiaknál kivizsgáltatod a nyakcsigolyáid.

2016. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Azt hallottam, hogy ha már nem romlik tovább a szemed vagy csak lassan, akkor a lézeres szemműtét segíthet. De mint minden műtétnél, itt is adódhatnak problémák. Mindenképp beszélj egy tapasztalt szemésszel. Szerintem először próbáld ki a kontaktlencsét és csak utána, ha ez nem válik be vagy nem szereted, akkor válalkozz a műtétre.
2016. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

17 évesen még túl fiatal vagy. Lézeres szemműtétet csak akkor lehet elvégezni, amikor már befejeződött a szem fejlődése, stabilizálódott a dioptria (ez kb. 25 éves kor körül történik meg), és ha semmilyen más szem probléma/betegség nincs.


Kontaktlencse? Nekem nagyon bevált, sokkal komfortosabb mint a szemüveg.


A szem romlása és a szemüveg hordása között nincs összefüggés - tehát, ha harmadikos korodban nem kezdtél volna el szemüveget hordani, akkor is ugyanúgy romlott volna tovább a szemed és egy idő után már magad is észre vetted volna, hogy nem látsz rendesen és szemüvegre van szükséged. Nem amiatt romlott a szemed, hogy anyukád rohant neked szemüveget vetetni.

2016. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!