Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek lehet belőle baj?

Szerintetek lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Ma voltam szemészeten, a szokásos kontrollon, mert szemüveges vagyok. -2,75 az új lencse mindkét szememen. Az igazán aggasztó viszont a szemnyomásom. 0,20 Hgmm értéket mértek. Azt hiszem 0,21-ig normális. Az orvos nem mondott rá semmit. Édesanyámnak 0.20 és 0.22 Hgmm, őt kezelni is kell.

Korábbi vizsgálatokon nem mérték meg, vagy ha megmérték akkor vagy nem ennyi volt. Sajnos az előző papírjaimat most nem lelem a vizsgálatokról.

18 éves vagyok egyébként. Alkoholt nem iszom, se kávét, nem cigarettázom. Sportolni sportolok. Futni szoktam. Fekvőtámaszt, felülést, húzódzkodást csinálok, mint tornagyakorlatokat. Súlyzóval sem edzek, nem lehet mondani, hogy erőltetem magam. A szemüveget viszont nem szeretem annyira. Iskolában az órákon felveszem, aztán szünetekben le. Meg ameddig hazajövök addig sincs rajtam. Aztán itthonra felveszem.

Mi tévőlegyek?



2016. nov. 29. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szemnyomás normális tartománya 12-21 Hgmm, nem értem mi az a 0,20.
2016. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elírtam.
2016. nov. 29. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!