Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Úgy érzem, nagyon elrontották...

Úgy érzem, nagyon elrontották a szemüvegem. Mi lehet a probléma, és hogy magyarázzam meg?

Figyelt kérdés
Már tiszta hülyének néznek, ma harmadjára voltam állíttatni. Szemüveges lettem, amikor próbáltam a keretet tök jó volt, most meg az egyik szememnél lecsúszik a keret, és teljesen máshol nézek ki az üvegen, mint a másikon. Ezért nem is látok benne valami jól. Eddig azt hittem, a szárral van baj, de nem. Itthon jobban megnéztem, méregettem, és azt vettem észre, hogyha az üveggel lefelé, így a lencsékre felállítom, akkor látszik, hogy az egyik szinte teljesen vízszintes, a másik meg jobban görbül, vagy hogy mondjam. Szóval az egyik keret végénél megemelkedik ilyen 3 mm-t, a másiknál meg 7-et. Csúszhat le ezért, vagy ez normális? Meg lehet valahogy javítani? Műanyag keretről van szó.
2016. dec. 6. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok értelme van annak amit írsz, ha egyik oldalon "lecsúszik(?)", akkor a másikon fel, tehát egyszerűen ferdén áll. A füled állhat ferdén.
2016. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem csúszik a másikon fel, és a fülem sem áll ferdén :D Régebben volt már szemüvegem, több is, mind tökéletesen állt. A két lencsekeret vagy micsoda görbülete különbözik. A lencse nem hiszem hogy deformált lenne, mert gondolom ugyanúgy gyártják a kettőt.. Ha nem érthető, akkor küldök képet a szemüvegről.
2016. dec. 6. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy attól felemás, hogy az egyik lencse vastagabb, mint a másik. Amikor meg lencse nélkül (vagy valami kirakatlencsével, tehát két egyformával) próbáltad fel, akkor még egyensúlyban volt a két fele. Az is lehet, hogy amikor visszamentél, hogy állítsák be, akkor deformálták el, hogy jobban illeszkedjen, csak nem valami jól sikerült nekik...
2016. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!