Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig romlik még a szemem? 24L

Meddig romlik még a szemem? 24L

Figyelt kérdés

Hány éves korig romlik a szem?

Már közel -6 a dioptriám.

1 éve csináltattam szemüveget, de most ismét romlott, mert homályosabban látok :(

Már nagyon elegem van, hogy csak romlik romlik és romlik...



2016. dec. 8. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

hmm mióta kezdődött?

a biosz tanárom mondott egy módszert ami segít kiállsz egy parkba és elkezdessz a lassan forogni ugy hogy mindig előre nézel a szemednek meg folyamatosan munkába kell hogy legyen hogy fokuszáljon

amugy 40-50 éves korban szokott kezdeni gyengülni a szemlencse (húzó)? izom

2016. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

keddig.


Ha örökölted, akkor romlani is fog, kvázi folyamatosan.


nem nagyon tudsz mit csinálni. Max lézeres szemműtét...

2016. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem korfüggő. Genetikus. Elősegítheted a romlást például, ha sötétben olvasol sokat vagy fénybe nézel. Ilyen vagy, ez van. Vannak nagyon jó lézeres szemműtétek, attól függ, hogy bírja e a pénztárcád.
2016. dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt olvastam hogy nem a sötétben olvasás hanem a közelről olvasás rontja amit nyilván sötétben gyakrabban csinálsz
2016. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kb 7 éves korom óta kell szemüveg. (elvileg nem örököltem, más nem hord szemüveget)

Pár éve erősen gondolkodtam a műtéten, de akkor az orvos azt mondta h kb 22-24 éves kor körül áll be a szem, onnantól nem romlik tovább (hormonok stb miatt)


De akkor ezek szerint igencsak tévedett :/

2016. dec. 8. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb 23-25 éves korig romlik, ameddig nő a fej. Ezzel együtt nyúlik a szemgolyó, ettől a mínuszos látás.
2016. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!