Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha még sosem volt szemüvegem...

Ha még sosem volt szemüvegem se kontaktlencsém, lehet csak kontaktlencsét használni szemüveg megvétele nélkül?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy fizikailag nem akadályoz meg semmi, hogy megvegyem.

Ofotértben szemüveg nélkül nem adnak konktaktlencsét. Csak pénzt akarnak lehúzni vagy rendes oka is van?



2016. dec. 20. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Neten bármikor rendelhetsz magadnak olyan lencsét amilyet csak akarsz, csak ahhoz ugye tudni kéne, hogy milyen kell.

Javaslom, hogy menj el egy másik szemészhez ahol van rendes tanácsadás és szemvizsgálat, mert igen vannak optikák ahol nem kötik az orrod alá, hogy nem kötelező mindent náluk megvenned. Én amúgy lencsés+szemüveges vagyok, azaz hordom mind a kettőt, így ha nem olyan rossz a szemed én nem feltétlenül látom akadályát a dolognak, hogy csak a lencsét hordjad, persze nem szabad emiatt túlhordani, hogy nincs szemüvegem, legyen egész nap benne a lencse, stb, de ezt egy szemész tudná megmondani. Alap esetben akinek rossz a szeme annak kell szemüveg, mert az a biztos pontja a jó látásnak.

2016. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előtte úgymond "kötelező" a szemorvosnál történő kivizsgálás.
2016. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor lencsém lett,nekem sem engedték egyszerre.Már nem emlékszem,hogy mennyi ideig,de szemüveget kellett hordanom.Nem baj,az ha lesz tartalékban is egy szemüveged.Én is csak itthon hordom.
2016. dec. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A noveremnek soha nem volt szemüvege, egyszer elment szemorvoshoz es szemuveg nelkul kapta a kontaktlencset

Igaz, akadt par probléma avval hoy be rakja oket, de ez nem a szemuveg miatt van:D

2017. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira rossz a szemed, hogy a mindennapokban is akadalyoz, akkor muszaj szemuveg is, mivel a kontaklencsenek van egy "szoktato idoszaka", amikor csak rovidebb idokre lehet betenni a kontaklencset, kulonben komoly bajok lehetnek, ha azonnal berakod egesz napra
2017. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!