Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Multifokális progresszív...

Multifokális progresszív szemüveget hol érdemes venni, van akinek több cégtől is van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Utálatos dolog, hogy az ilyen drága szemüvegeket az emberek többsége összehasonlítási alap nélkül tudja csak megvásárolni. Jó lenne olyan illető véleményét hallani, aki már több cégnél vásárolt multifokális progresszív szemüveget.

2017. jan. 5. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem a cégtől függ, hanem tőled. Van aki meg tudja szokni, van aki ha megfeszül, akkor se!
2017. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ezt szokták mondani, de mégis nagyon kevesen visznek vissza multifokális szemüveget! Tehát statisztikailag jók a mutatók, elég sok embernek beválik.


A minőség sok mindentől függ! Milyen a szemed, mennyire speciális igényű, (nekem pl. cilinderes, és eléggé fényérzékeny, tehát alap volt a fényre sötétedőd lencse)

Az tény, nem szabad a legolcsóbb optikust, a legolcsóbb kategóriát választani. Sok ember nem hallgat erre a tanácsra, majd panaszkodnak, hogy nehezen szokja meg a szemük, és nem is látnak vele túl jól. Persze, hiszen hatalmas különbség van multifokális és multifokális szemüveg között!

A legolcsóbb a Válság szemüvegbolt. :-( Kész katasztrófa! Vastag lencsékkel dolgoznak, szűk látómezővel, a fényre sötétedő alig árnyékol, karcolódik, stb. Tapasztalatból beszélek, hiszem én is náluk vásároltam az első multifokális szemüvegemet. Amint megtehettem vettem egy minőségit az ofotértban! Zongorázni lehetne a különbséget!!! A magasabb árfekvésűt vásároltam meg, de nem a legdrágábbat. A keret fél áron volt és nagyon kényelmes. A szemüveg teljes súlya fele a Válságbolt szemüvegnek. Vékony a lencse, karcolásálló, párásodásmentes, és valóban napszemüveg fokozatra sötétedik be. Közelre, távolra és a köztes távolságokra is tökéletesen látok vele! Sem a vezetés, sem számítógép használat nem okoz gondot. Egyedül könyvolvasáshoz, néha rajzoláshoz (grafikus vagyok) használok külön olvasószemüveget. Nem azért mert a multifokális nem jó közelre, csupán hosszas használatnál kényelmesebb az egy fókuszos.

97 ezerbe fájt biztosítással együtt. Ugyanerre az Opticnetnél 112 ezres ajánlatot adtak, egy maszek kis optikus pedig 126 ezret. :-o


Egyik kollégámnak 92 ezerbe volt (neki más erősségű és nem cilinderes).

2017. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!