Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A számítógép tneleg okozhat...

Tomi198965 kérdése:

A számítógép tneleg okozhat szemproblémákat mert en 10 eve gepezek es semmi de kovetkezo evtizedekben lehet problema ha igen, hogyl ehet megelozni szamitogepezes kozben?

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

De lehet ám.

És nem így és nem most fogod észrevenni.

14 éves koromban kaptam életem első számítógépét, én is sokat ültem előtte, mégsem volt baja a szememnek.

Aztán 2 és fél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen (29 éves vagyok), ahol egész nap a számítógépen dolgozom, hát, hogy őszinte legyek, hamarosan bejelentkezem szemészhez, mert szemüvegre lesz szükségem.

Korábban a szövegszerkesztőben 100-ason volt a szöveg, tehát 2 és fél éve, most már 110-120-ason. És az apróbb számokat, betűket sem látom papíron rendesen elolvasni, hunyorognom kell.

Szóval igen, okozhat a számítógép ilyen problémákat.

2017. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb mínusz fél dioptria, nem olyan nagy tragédia. Később még jól jön amúgy is.

Szemüvegig fajuló szemromlás, az 99%-ban genetikai okú.

2017. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szemüvegig fajuló szemromlás, az 99%-ban genetikai okú."

Ez fura, ugyanis olyan munkahelyen dolgozom, ahol szinte mindenki számítógép előtt dolgozik és a dolgozók 90 százaléka szemüveges.:)

2017. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!