Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik a legjobb progressziv...

Melyik a legjobb progressziv szemüveglencse?

Figyelt kérdés
Hoya,zeiss,varilux stb.
2017. febr. 8. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre nemigen fogsz választ kapni. Hiszen ez nem egy összehasonlítható termék. Ráadásul két okból nem az. Az emberek kiválasztanak egyet, megcsináltatják, majd viselik. Nagyon kevés embernek van összehasonlítási alapja, hiszen évekig hordják ugyanazt.

A márkát nem tudatosan válasszák, hiszen a döntési rangsorban a kedvező ár van első helyen. Utána következik a kereskedő rábeszélőképessége. Lényegében, mindegyik tud okokat mondani, miért az általuk forgalmazott a jobb választás. :-)

Amit megvesz az ember arra úgy gondol, biztos az a legjobb. Hiszen ezt mondták neki, akkor biztos úgy is van. Ezért, ki venne egy másik márkát is az első mellé. Így pedig nincs mivel összehasonlítani. :-o


A másik ok, amiért nem lehet összehasonlítani, hogy mindenkinek egyéniek a szemei. Nincs két egyforma ember, vagy egyforma szemromlás. A progresszív lencséknél pedig a megszokás is közbejön. Erre vonatkozó statisztikát nem szokták kiadni nyilvánosan az optikai forgalmazók. Gondolom, üzleti titok. Hogyne lenne az, hiszen megszokási idővel, szemüvegcserével is megéri nekik forgalmazni a progresszív szemüvegeket. Egyszerűen ez a csere-költség is benne van az árban. :-(


Én magam is most szeretnék venni progressziv szemüveget és legalább ennyire bizonytalan vagyok a választást illetőleg. :-( Az árakat pedig nagyon, de nagyon sokallom!

Ilyen ajánlatokat kaptam:

(mindenhol a közép kategória tekintetében)

ofotért 97.000.- (+ 7000.- biztosítás)

optiknet 124.000.-

kis optikus üzlet 1. 168.000.-

kis optikus üzlet 2. 119.000.-

2017. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Három nagy márka van versenyben nálunk. A nagymúltú Zeiss, a szintén komoly múlttal rendelkező francia Essilor, és a japán Hoya. (Hoya lencsék itt készülnek Mátészalkán) Sokáig Hoya lencsét kértem, most az Essilor Prevencia kékszűrőst kérem, mert szerintem az Essilor jobb, mint a Hoya. A Zeiss nem jobb a fentebbieknél, csak drágább.

Az optikusok rendszerint szerződést kötnek valamelyikkel és annak a lencséit kínálják. Leggyakoribb nálunk a Hoya, és el kell ismerni, hogy az is nagyon jó minőség!

A szemüveg, a dioptria jól van megválasztva már az optikuson múlik. Pontosan kell beleilleszteni a keretbe. Ha a szemtávolságnál, stb. hibázik akkor nem jó a szemüveg, egy idő múlva a tulaj észreveszi. Szédül, fáj a feje, stb.

2018. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdésre adható válasz tekintetében az első hozzászóló sok fontos dolgot tisztázott. Az viszont, hogy a csere is benne van az árban, ebben a formában szerintem nem igaz, legalábbis van/volt egy pici rálátásom a dolgokra. Inkább mondjuk úgy, hogy ilyen drága lencsét megszokási garancia nélkül nem szívesen vásárolna meg senki, vagy azt a terméket választaná a vásárló emelyikhez ilyet is adnak. Természetesen a gyártóknak az az érdeke, hogy ezt a számot minél alacsonyabban tartsák, ezért is vannak folamatos szakmai képzések a látszerészek, optometristák számára, illetve alkalmaznak olyan mérőeszközöket, melyekkel pontosabban meg lehet határozni a lencse pontos helyzetét (ahogy a szemünk előtt fogjuk hordani). Mindez megfejelhető az életmódunkhoz igazított felületkialakítással, aminek segítségével optimalizálják a legmodernebb lencséket. Tehát gíártásnál a lencse pozícióját és a viselő igényeit is figyelembe veszik adott esetben. Tovább mélyíti a dolgot, hogy egy gyártón belül is több kategóriából lehet válogatni (csak kialakítás szinten, amit felszorozhatunk az alapanyagokkal és a különböző rétegekkel). A személyreszabott gyártás miatt elmondhatjuk, hogy ez nem egy egyszerű, tömeggyártható lencsetípus, speciális (és nagyon drága) berendezések kellenek az előállításhoz, plusz a folyamatos optimalizálás fejlesztés kültségei sem kis összegek, ezért is drágák a progresszív lencsék.


A legtöbb gyártónak vannak gyárai a régióban és a távolkeleten is, ebben szerintem nincs semmi meglepő.


Hagyományosan azt szokták mondani, hogy üveglencsében a Zeiss a nyerő, míg a műanyagokban (különösen a rétegek minőségét tekintve) meg a Hoya.


Ár/értékben melyik a lgjobb választás? Ebben a szakemberek segíthetnek (akár a tapasztalataikra támaszkodva, hiszen egy üzlet, ahol több márka közül lehet választani, azt fogja a legjobban tolni, amivel nekik is a legjobb tapasztalataik vannak...gondolom).

nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!