Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy negyed diopria romlásáért...

Egy negyed diopria romlásáért megéri új szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

Kb. másfél éve hordom a jelenlegi szemüvegemet, ami -1,5 és -0,5 D-s.

Már nyáron észrevettem, hogy amelyik -0,5 Diopriás az kezd gyengülni. Ezt később a szemorvosom is bebizonyította, októberbe. Azt mondta, hogy -0,75-ös lett. De amilyen szemüveget hordok az jó még.

Ám, most megint úgy érzem, hogy nem az igazi.

Megéri elmennem egy másik dokihoz és új szemüveget csináltassak?


2017. febr. 11. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Igen. Mindenképpen menj el,nehogy tovább romoljon. Amúgy szerintem nem kell a teljes szemüveget kicserélni,hanem csak tesz bele egy új lencsét.

Nekem általános iskolában felírták a szemüveget,egy gyengét,azthiszem felest és nem hordtam soha, megis lett az eredménye.

22 évesen 5 métertől tovább alig látok. Plakátot nem tudok elolvasni,táblát sem.

2017. febr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nincs igaza az előzőnek. Én gyerekkoromban mindig hordtam a szemüveget, mert a szüleim nem engedték volna, hogy ne hordjam. Egyszer elutaztunk a sulival 2 hétre és az alatt nem vettem fel a gyűlölt szemüveget. 2 hét alatt annyit javult a szemem, hogy majdnem tökéletes lett a látásom. De sajnos utána ismét hordanom kellett, így jól el is romlott a szemem. A férjemnek is kellett volna szemüveg, ő sem hordta, inkább tornáztatta és effélék, közel tökéletes a látása, nem romlott el. És még van pár ilyen példám, de már nem sorolom tovább.
2017. febr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Nyugodtan kérdőjelezd csak meg amit írtam. Örülök neki,hogy neked javult. Én csak a saját történetemet meséltem el,nekem romlott a szemem. Majd a kérdező levonja a következtetéseket belőle és eldönti,hogy kell-e új lencse vagy nem.

De azért lepontozni a másikat ,mert nem ugyanaz a véleménye,mint neked , az eléggé szánalmas. Ezt is lelehet pontozni ☺

2017. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem a kérdést! A szemed világáról van szó, és te úgy teszed fel a kérdést, hogy megéri e, hogy segíts rajta? Igen, megéri. Nagyon megéri. Csak azt nem értem, hogy ezért miért kellene új dokihoz menned, mint ahhoz, aki eddig kezelt? Hagyd az orvosodat hogy végezze a gyógyítást, és ne variálj. Itt nem egy pattanásról van szó.
2017. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

1-es

A szemüveg nem gyógyszer, hanem egy egyszerű optikai eszköz. A viselésétől nem fog kevésbé romlani a szem. Sőt inkább jobban. Aki már iskolás korában rövidlátó annak mindenképpen romlik, ha megfeszül is, hiába hord szemüveget.

2017. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!