Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egyik lencse a szemüvegembe...

Egyik lencse a szemüvegembe rossz. Romolhat a látásom?

Figyelt kérdés
Egyik nap sikerült rálépnem a szemüvegemre.Amikor felvettem furcsán éreztem magam, kicsit fura volt felvenni.Meggörbült de a szárán látszott csak ami vissza lett görbítve.Viszont furán láttam vele és észrevettem hogy ha csak a bal szememmel nézek akkor azzal homályosabban látok mint a jobbal.Mintha leromlott volna a bal lencséje.Azt hittem hogy meggörbült a lencséje és ezért elveszett a dioptriája.(Hozzáteszem hogy cilinderes is a szemüveg)Bevittem a legközelebbi optikába de ott azt mondták hogy nem tud ugy meggörbülni a szemüveg lencséje hogy veszítsen a dioptriából, szerintük romlott a szemem...ne mondja már nekem az optikus hogy egyik napról a másikra leromlik a bal szemem látása.Pénzem sajnos nincs most hogy új szemüveget csináltassak.Azt szeretném tudni hogy hosszútávon ha mondjuk csak 1 év múlva csináltatom meg a szemüveget akkor addig lehet valami baja a bal szememnek?
2017. febr. 12. 10:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és rövidlátó vagyok amúgy
2017. febr. 12. 10:38
 2/2 anonim ***** válasza:

tudok egy esetet , jó szeme volt a fiunak

de mindig elvette a testvére szemüvegét


és elromlott a látása a fiunak mert a testvére szemüvegét használta


tehát ha rossz az egyik lencse a szemüvegedbe

akkor cseréltesd ki hamar

kölcsön is ha kérsz valakitől

2017. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!