Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse előnye és hátránya?

Kontaktlencse előnye és hátránya?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, de szeretnék kontaktlencsét. Mivel nem vagyok jártas a témában szeretnék kérni néhány tanácsot azoktól akiknek van tapasztalatuk. Netről rendeljem inkább vagy optikában vegyem? Mennyit kell vele bajlódni? Fájni fog-e tőle a szemem? Nehéz betenni-kivenni? (Ilyesmi kérdések fogalmazódtak meg bennem.)

2017. febr. 19. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hete van kontaktlencsém, nagyon szeretem. Szerintem mindenképp optikában vedd meg az elsőt, ott adnak tanácsokat is, segítenek betenni és kivenni. Én először sokat szenvedtem vele, főleg a kivételnél, kicsit el is bizonytalanodtam akkor. Első alkalommal csak pár órát lehet bent, nekem sajnos úgy alakult, hogy nem volt alkalmam kivenni, tehát 6 órát volt bent. Alapból fura érzés volt, a szememet alig mertem forgatni, aztán viszketett is, másnapra kicsit begyulladt alul a szemem, így nem raktam be aznap. Utána következő naptól kezdve viszont mindig berakom. Párszor macerás volt, főleg a kivétel, mert nem mertem megfogni, de muszáj volt kivenni.

De egyébként majdnem egy hét alatt teljesen hozzá szoktam, egy pillanat alatt berakom, kiveszem, néha kell hozzá szemcsepp, utána pedig egyáltalán nem érezni, hogy ott van. Mondjuk arra vigyázni kell, hogy ne dörzsöld meg a szemed, mert attól igencsak fájni tud.


Szóval ne aggódj, eleinte nehéznek tűnik, félelmetes, de nagyon gyorsan hozzá lehet szokni, csak ne görcsölj rá. :D Ja, és a későbbiekben netről rendelhetsz, csak az elsőnél mindenképp legyen az optika, szerintem.

2017. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel fogalmad sincs, hogy milyen parameteru lencse kell neked, ezert nyilvanvalo, hogy optikaban kell csinaltatnod (egy kontaktlencsenek nem csak dioptriaja van - ami egyebkent elterhet a szemuvegedetol - hanem gorbulete, atmeroje, a latasodrol van szo, ezzel ne jatssz).


Egyebkent meg nagyon konnyu kezelni, nem nehez se kivenni, se betenni, persze az elso napokban nem fog annyira siman menni :)

Ha hajlamos a szemed szarazsagra, akkor gondot okozhat az, hogy sokaig hordod es szur a szemed / nehezen tartod nyitva.

2017. febr. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb mint a szemüveg. Én pár hónap után át is váltottam a lencsére mert a szemüvegemet nem bírtam eliselni, azóta már megbarátkoztam vele és hétvégén, otthonra vagy ha csak el kell ugranom valahova, akkor azt is szoktam használni. Viszont a kontaktlencsét még mindig jobban szeretem mert nem párásodik be, nem kell folyton törölgetni, nem lesz esőcseppes vagy ujjlencomatos, nem kell folyton azon aggódnom, hogy elhagyom vagy összetöröm és kényelmesebb is.

Nekem elsőre sikerült betennem a betaíntás alkalmával, a kivétel már egy picit nehézkesebb volt, de nagyon gyorsan megtanultam. Van, akinek egy picit nehezebben megy, de nem kell aggódni, mindent elmagyaráznak és megmutatják, hogy mit, hogyan kell csinálni. Szerintem egyáltalán nem vészes, reggel beteszed egy perc alatt, este kiveszed, letisztítod és kész. Ha minden paramétere megfelelő és jól teszed be a szemdbe, akkor elvileg nem fájhat. Azt szokták ajánlani, hogy fokozatosan szoktasd hozzá magad, minden nap egy picivel többet viseld mert elsőre lehet, hogy valakinek még furcsa.

Egyszer mindenképpen el kell menni egy optikába, ahol megvizsgálnak és megállapítják, hogy lehet-e kontaktlencséd és ha igen, akkor milyenre van szükséged, viszont nem kell ott megvenned. Én az első lencsémet és folyadékomat ott vettem meg az üzletben mert nem tudom...nagyon aranyosak voltak meg minden és olyan pofátlanságnak éreztem volna, ha azt mondom, hogy nem köszi, majd megoldom magamnak. Viszont azóta már a netről rendelem mert olcsóbb, konkrétan 5000 forinttal olcsóbban tudom megvenni a kontaktlencsémet és a folyadékot is olcsóbban rendelem. Nagyon sok akció is szokott lenni, szóval szerintem, ha már tudod, hogy milyen lencsére, folyadékra van szükséged, akkor sokkal célszerűbb a netről rendelni.

2017. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!