Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az egyik szemem tompa látó...

Ha az egyik szemem tompa látó (amblyopia), akkor meg lehet műteni a másik rövidlátó szememet? 😟

Figyelt kérdés

Korábban feltett szándékom volt, hogy a műthető szememet mindenáron helyrehozom, viszont óriási szíven szúrásként éltem meg, amikor tegnap kicsit utána jártam és több helyen azt olvastam, hogy a szemklinikák nem vállalják a korrekciós műtétet abban az esetben, ha az egyik szemem tompa látó. De miééért?

Nem akarom életem végéig kontaktlencsére pocsékolni a pénzemet főleg, hogy idős korban valószínűleg nem is használhatom majd! 😭

Kis naivan amúgy azt hittem, hogy az amblyopiát is lehet manapság műteni. 😒

De most komolyan... Több mint 2 évtized telt el azt követően, hogy anno tapaszokkal (amit hülye gyerek fejjel természetesen mindig leszaggattam) próbálták kezelni ezt a szemproblémát és még most sem jött rá az orvostudomány, hogyan lehet felnőttkorban kezelni a "lusta szemet" és ha csecsemőkorban nem próbálják korrigálni (sokszor még az sem teljesen eredményes), akkor nincs visszaút? Egy hozzáértő véleményét szívesen meghallgatnám, mert nagyon reményvesztett vagyok. Még szerencse, hogy csodával határos módon a jogsihoz legalább megadták az alkalmasságit.



2017. márc. 12. 16:28
 1/3 JennyR ***** válasza:
Szia! Ne keseredj el! Van megoldás!!! Minden látásprobléma, de főleg a tompalátásra nagyon jó - A szemtorna. látástréning. Keress rá a neten, keresd Vén Pétert, én is nála tanultam. Segiteni fog. A technika legalább 100 éves, Dr Bates orvos fejlesztette ki! A lusta szemet tornáztatni kell! Azért tudom, mert nekem is az van. Egy időben kaptam rá prizmalencsés szemüveget, de nem tudtam vele olvasni, csak utcán volt jó, aztán multifokálisat kaptam, sajnos ez rám nőtt, ez nem jó. Sok-sok gyakorlással meg lehet szabadulni tőle. Megéri, szerintem!
2017. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én is olvastam róla. Csak sajnos nekem semmi kedvem/türelmem/időm évekig napi 1-2 órát a szememmel vesződni, mikor így is kevés az a 24 óra és így sincs sok mindenre időm. Vagy műtét vagy valami rövid távú bevált praktika vagy semmi. De ezt a szemtornát is simán megkérdőjelezem, mert semmilyen hiteles véleményt nem találtam arról, hogy javítaná az amblyopiát, pedig már egy szemklinikával is felvettem a kapcsolatot.
2017. márc. 18. 13:19
 3/3 JennyR ***** válasza:
Volt a Klinikán egy professzor, aki megműtötte volna a szememet. De előtte felírta a prizmalencsés szemüveget, hogy próbáljuk meg. Igaz, sokat javított a szememen, mert már nem húz be a tompa szemem, tehát nem kancsalítok, viszont később gondot okozott az olvasás, ezért kaptam hagyományos szemüveget. Mire rászántam volna magam a műtétre, az idős professzor nyugdíjba ment. Azóta nem ajánlották fel a műtétet. Ez a műtét abból áll, hogy kiveszik a szemedet és a szemmozgató izomba belecsípnek, ezzel munkára késztetve a lusta szemet. Majd visszateszik a szemgolyódat a helyére. Először ez nekem nagyon durván hangzott, bár szerettem is volna. Az eredményt mindenképpen. Végül maradt a gyakorlás. Igazad van, nincs idő, nehéz rá időt áldozni, nagyon nagyon elszántnak kell lenni, hogy végigcsináld. Amúgy Meier Schneider: Gyógyulj hogy gyógyíthass c. könyvében is sokat tanulhatunk erről. Ő szinte teljesen vak volt, de nagyon elszánt. Van még egy gyakorlat, a kínai szemmasszázs. Keress rá youtube-on. Ez napi szinten csak pár perc. Sok sikert!
2017. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!